Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Negyedszer buktam meg forgalmi...

Negyedszer buktam meg forgalmin. Mire számíthatok ötödiken?

Figyelt kérdés
3 vizsga után motiváció illetve pénz hiányában kihagytam közel egy évet, majd folytattam a tanfolyamot és a negyedik forgalmi vizsgán megbuktam. Jogosan én hibámból. Szerintem a vizsgadrukk IS tehet róla. Olyanokat nézek be amit soha máskor, nincs gond a vezetésemmel, több oktató, sőt a vizsgabiztosok is megerősítik. Így arra a tényállásra jutottam, hogy a vizsga előtti idegeskedés, teljesítési kényszer nagyon lehúzza a teljesítményem, illetve a figyelmem. Homeopátiás nyugtatókkal mennyire lehetne kordában tartani a dolgot? Illetve két vizsgabiztos előny vagy inkább hátrány? Köszi hogy válaszoltok :)

2016. ápr. 7. 19:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

5 bukás után pályalkalmasági vizsgálatra küldenek.


Ha tényleg jól vezetsz és csak az ideg miatt buksz akkor esetleg nyomj be egy nyugtatót.

Egyébként érdemes ám kenőpénzzel is próbálkozni(az okató megkérdi a vizsgabiztost hogy 20 ezerérét oké? ha igen akkor megoldva ha nem akkor nem azt kész, Sokan mentek így át forgalmi vizsgán már!

Bár akkor is felmerül a kérdés hogy aztán utána ha meglesz a jogsid akkor is nyugtatóval tudsz-e majd csak vezetni?

Mert ha igen akkor inkább hagyd a francba mert a végén kinyírsz valakit, vagy magadat.

Lehet hogy nem való neked a vezetés, van ilyen.

2016. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Ilyenkor már az szokott gond lenni, hogy a sok sikertelen vizsga miatt nagyon parázol. Ezen a nyugtató (nem a homeopátiás) segíthetne, de akkor viszont a vezetésre sem fogsz tudni rendesen koncentrálni. A férjem ötödjére is megbukott, így pszichológiai alkalmasságira ment, majd végig kellett csinálnia újra az egészet, így lett meg a jogosítványa. Az alkalmasságin nem értették, hogy mit keres ott ilyen jó képességekkel (nem fizetett a vizsgáztatónak, ez volt a fő gond).
2016. ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Mi az, amin elbuksz?
2016. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
PÁV
2016. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Még az ötödik hátra van ne küldjetek azonnal PÁV-ra :) Azon kattogok folyamat, hol fogom elrontani, mikor fog már félraállítani és meghúzni.. és mindig ez jár a fejembe sajnos. A kenőpénzt inkább hanyagolnám.
2016. ápr. 7. 20:34
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

Nyugtatóval lehet nagy öngólt is rúgni, pláne, ha nem tudod előre, hogyan reagál a szervezeted a nyugtatókra.

A két vizsgabiztos nem előny, nem hátrány, egy plusz utas hátul, és mind a kettőt meg kell győznöd arról, hogy rábólintsanak a jogosítvány igénylésedre.


A helyzet az, hogy a vizsgabiztosok is tisztában vannak vele, hogy a vizsgázók kisebb-nagyobb mértékben izgulnak, napi szinten ilyen emberekkel utaznak, s kalkulálnak is azzal, hogy izgul a vizsgázó, de egy szint fölött már nem lehet mentség az idegesség. Nem azért buktatnak, mert ideges vagy, hanem azért, amit idegességedben (vagy más okból, de az idegességre fogod)csinálsz - teljesen mindegy ugyanis, hogy a kapkodást mi váltja ki. Nem gond, ha remeg a lábad a pedálon úgy, hogy azt hátul is meghallják, de az már baj, ha körültekintés nélkül indulsz el.


Fejben kell rendbe tenni a dolgokat, nem mondom, hogy kizárt egy enyhe stresszoldó, de azzal nem a vizsga előtt kell kísérltezni, az erős nyugtatókat (XanaX, Rivotril) kerüld mindenképp, azok leszedálnak úgy, hogy azért buktatnak meg, vagy rosszabb esetben felfüggesztik a vizsgát.

Citromfű tea kúra, kávé, energiaital a vizsga előtt - valami, amiben hiszel, lehet az C vitamin is.

2016. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Persze igazad van, idegességem miatt hibázok, emiatt bukok meg mindig, olyan dolgokon, hogy arcba vágnám magam legszívesebben, tanórák alatt, teljesen más, ahogy kiejtem hogy vizsga akkor már ideges leszek, kapkodok, figyelmetlen vagyok. Próbálok rendet tenni a fejembe és kipróbálom hátha bejön a placebo hatás! Köszi mindenkinek :)
2016. ápr. 7. 21:20
 8/17 anonim ***** válasza:
47%
Ha negyedik alkalom után is hanyagolni akarod a kenőpénzt, akkor talán jobb is ha mész a pávra. Ekkora hülyeséget!
2016. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Két vizsgabiztosnál nyílván bejátszható ez a módszer :D
2016. ápr. 7. 21:36
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Vegyél be valami nyugatót. 4 alkalommal buktál meg, mit vesztesz vele ha beveszed? Ha mind a 4 vizsgán izgultál akkor mivel lenne másabb az 5. vizsga? Ezért vegyél be valamit amitől megnyugszol. Lehet röhögni de én 3x buktam meg, 4. sikerült szerencsére és minden bukásom az idegesség, izgulás miatt volt. Azóta több éve vezetek napi szinten gond nélkül szóval nem ez számít.


Sok sikert kérdező, remélem sikerül. :)

2016. ápr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!