Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Minden esetben megbírságolnak...

Minden esetben megbírságolnak piros lámpánál való áthajtáskor?

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán véletlen áthajtottam ezen a piros lámpán éjszaka. [link]


Rossz látási viszonyok voltak. Nagyon lassan haladtam mivel arra figyeltem, hogy mégis melyik sávban haladok, vagy haladjak tovább, mivel annyira szakadt az eső, hogy teljesen elmosódtak a sávvonalak. A képen látható, hogy egy ilyen kamera volt felszerelve az oszlopra. Ez a kamera automatikusan fotóz ha szabályszegés történik? Illetve kritikus látási körülmények között is fotóz, és küldi a bírságot?



2016. máj. 13. 00:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%

Ezert kellene a nyugdijasoknak gyakrabban felulvizsgalni a vezetesi kepessegeiket.

Multkor is kihajtott elem a mami, ulesbol nem lat ki, de azert csak raaraszol a foutra...

2016. máj. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nyugdíjas. 20 éves vagyok. Egyszerűen pocsék idő volt, és úgy szakadt az eső, hogy tényleg látni nem lehetett.
2016. máj. 13. 00:43
 3/16 anonim ***** válasza:

Minden autót fotóz, illetve akkor is ha rossz az idő.

Ugye hivatalosan ha annyira rosszak az időjárási tényezők, hogy nem elhetséges a biztonságos közlekedés akkor nem szabadna elindulni, más tészta ha menet közben romlik el az idő akkor nincs mit tenni.

2016. máj. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A képen egy sima önkormányzati térfigyelő kamera látható...
2016. máj. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, ezt nem tudom honnan szedted, de hogy nem a KRESZ-ből, az biztos. Abban ugyanis az áll, hogy mindig az út- és látási viszonyoknak megfelelő sebességgel kell vezetni. Ez persze lehet nulla is, ha az útviszonyok = átláthatatlan füst/köd vagy hóbucka, de olyan, hogy rossz időben el se indulj, nincs.


Erős esőben,sötétben pont azért is kell lassan vezetni, mert a rosszabb tapadás mellett rengeteg a zavaró tükröződés, a vízrétegtől sokkal rosszabban látszanak a sávfelfestések, a vizes szélvédőkön át nem csak neked, de másoknak is inkább pacák,mintsem éles kontúrú tárgyak jelennek meg, továbbá a gyalogosok is rohangásznak párkánytól párkányig.

2016. máj. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha meg a hó esik akkor gond nélkül gázolsz gyerekeket mert nem látod az út szélét?


Nem a látási és útviszonyoknak megfelelően közlekedtél, járna a bünti. De valószínűleg megúszod

2016. máj. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Akkor nem bírságolnak csak meg ha kék szirénázó autót máshogy nem tudsz elengedni. Egyébként gondolj bele, ha egy kamion jött volna oldalról szabályosan, mit csináltál volna?
2016. máj. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%

Véletlenül áthajtottál a piroson? VÉETLENÜL?!


EMber, legközeleb min vagy kin hajtasz át véletlenül? Csak azért, mert rosszul látsz? És még neked áll feljebb?!


Majd ha a gyerekedet/anyádat elüti valami barom, és azzal védekezik, hogy bocs de rosszul láttam, akkor megsimogatod a buksiját, hogy semmi baj, velem is előfordult már?


Remélem, azóta leadtad a jogosítványodat. Nem vagy alkalmas a gépjárművezetésre.

2016. máj. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

Ha akkor váltott pirosra amikor átmentél az nem olyan nagy gáz mert van ráhagyás a másik lámpánál.

Viszont ha már minimum 10 másodperce piros volt akkor azért az veszélyes.

Megbüntetni nem fognak.

2016. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

Húha, a sok álszent válaszoló összegyűlt.

Mondjuk valóban elég nagy bűn vagy hiba ez, de bárkivel megtörténhet. A kamera nem is biztos hogy ezt figyelte, úgyhogy még lehet egy kis reményed.

2016. máj. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!