Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érdi rendőrkapitányságról...

Érdi rendőrkapitányságról jöhet büntetés, pl gyorshajtásért?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy autót, pénteken dobták be az értesítőt, hogy megjött a törzskönyv. Ma el is mentem érte, mire hazaértem, kaptam egy másik értesítőt, az érdi rendőrkapitányságról jött. Mivel gondolom, hogy nem egy 2. törzskönyv, ezért attól tartok, hogy büntetés lesz. Pedig mindig betartom a táblákat, bár 2 hete átrongyoltam egy piros lámpán, de már nem tudtam megállni.

Jöhet ez ügyben büntetés onnan?



2016. jún. 20. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem tudsz olvasni, akkor kérj meg valakit aki felolvassa neked a levelet...
2016. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel az értesítő ma jött, ezért nem vehető át, csak holnap. Azért köszi az értelmes hozzászólást... ja nem, mégsem.
2016. jún. 20. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár a legtöbb bírság nem onnan jön, természetesen onnan is érkezhet bírságos levél.
2016. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minek ez a nagy izgalom, holnap meg fogod tudni!
2016. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsi az esélye.

Ha közigazgatási bírság körében tartozó cselekmény miatt jönne bírság, az nem jöhet onnan.

Más esetekben pedig csak olyan bírságot kaphatsz, amiben folyik szabálysértési eljárás ellened - arról pedig tudnál.

A legrosszabb, hogy nem közig. eljárásban akarnak megbírságolni - de akkor először egy nyialtkozatkérőt küldenek ki, amit simán visszaküldhetsz azzal, hogy megtagadod a nyilatkozattételt, és ezzel a dolog el van intézve.

2016. jún. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!