Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mért van az, hogy az autópályá...

Mért van az, hogy az autópályákon a benzinkutak, ill. pihenőhelyek nem egyvonalban (egymással szemben) vannak? va ennek valami különleges oka?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 21:09
 1/6 anonim válasza:
Én ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom.
2010. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahol van az egyik oldalon, ott a másikon is van arrafelé. Azért nem mértani pontossággal, mert gondolom a környezeti viszonyok figyelembevételével pár méterrel arrébb jobb helyen van.
2010. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat, de akkor még azt magyarázza el valaki, hogy az alföld közepén mért nincsenek szemben? Ha valaki meg tudja mondani, hát hálám örökké üldözni fogja...:D
2010. ápr. 24. 19:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg az autópálya építőket :))

Más nem hiszem hogy ezt meg tudná válaszolni.


Lehet hogy van ennek valami oka, lehet biztonságilag is. Pl ha mondjuk az egyik benzinkút felrobbanna, akkor ha közvetlen egymással szemben vannak felrobbanthatja a másikat is.... én valami ilyesmire tippelnék :)

2010. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát most képzeld el ha pontosan szembe lenne ... ezt a kérdést sem tehetted volna fel :P


De most őszintén, nem tök mindegy miért nem ? Lehet hogy a terület gazdálkodója megadta hol kell legyen pontosan,. vagy lehet hogy előírták a bizonyos távolságonkénti benzinkutat, pihenőhelyet és így jön ki. De ugye az egyik végéről mérve nem feltétlen ugyanoda jön ki a távolság, de célszerű egymás közelébe tenni építésnél. Könnyebb logisztikázni a szállításokat építkezéskor. És valóban lehet hogy biztonsági szempontból sem tökéletes megoldás ha pont szemben vannak egymással. Nincs különleges oka, mint, ahogy azt sem indokolja semmi (a könnyebb építkezésen kívül), hogy egymással pont szemben legyenek.


maci

2010. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat, valóban lehetséges, hogy a robbanás veszély miatt építik így...bár mikor robbant fel utoljára Magyarországon benzinkút??:D (na itt is egy kérdés...)


hogy mért érdekel? hát nem is tudom..figyelem a világot (perpill épp az autópályát) és feltűnnek ilyen érdekes dolgok. aztán kíváncsi leszek, és (mivel nincs a közelemben egyetlen autópálya szerelő sem) feltettem ide ezt a kérdést.


hálásan köszönök minden választ, még az is lehet, hogy köztük van a valóság...(benzinkút-robbanás????:D)

XD

2010. ápr. 27. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!