Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kanyarodó főútvonalon is...

Kanyarodó főútvonalon is elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azon az úton megy át amelyikre én ráhajtok?

Figyelt kérdés
azt tudom,hogy a gyalogosnak elsőbsége ha azon az úton halad át amelyre én kanyarodok függetlenül attó hogy van e zebra.De akkor is elsőbbsége van,ha kanyarodó főútvonalon haladok?
2016. aug. 10. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Ez jó kérdés,ha nagyon totyorog inkább elengedném :D De ha átmegy az úttesten akkor elvileg csak zebrán mehetne.
2016. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Akkor is elsőbbsége van.
2016. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

A kresz teljesen egyértelműen fogalmaz:


21. § (7) [...] Ugyancsak elsőbbsége van - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad.


---


A KANYARODÓ FŐÚT NEM BEKANYARODÁS. Nyilván nem ütheted el szándékosan, de a kresz szerint nincs elsőbbségük.


Más kérdés, hogy a puhatestűek nem feltétlen ismerik a kreszt, meg úgy általában senki sem szereti azt betartani, se gyalog, se autóval...

2016. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

#1 "De ha átmegy az úttesten akkor elvileg csak zebrán mehetne."

Remélem, nincs jogsiid, mert ha van add le. Nem csak a zebrán mehet át a puhatestű.


#2 "Akkor is elsőbbsége van."

Baromság, fent idéztem a kreszt. Ha valamelyik szót nem érted, szólj bátran, szívesen leírom lassabban is.

2016. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Elsőbbsége van
2016. aug. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

15:40 Idézted hát, csak rosszul.


31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel

[...]

(5)210 Elsőbbséget kell adni, ha a 28. § (2) bekezdésében foglaltakból más nem következik

a) jobbra vagy balra bekanyarodó járművel

– annak az útnak az úttestjén áthaladó gyalogos részére, amelyre a jármű bekanyarodik, továbbá

[...]

(8)213 Az útkereszteződésben kanyarodó főútvonal esetén

a) az (5) bekezdés a) pontjában meghatározott szabály a főútvonalon kanyarodó és az arról letérő járműre egyaránt vonatkozik;


Szóval igen, a gyalogosnak elsőbbsége van ott is. Ami logikus is, ugyanis a gyalogostól nem várható el, hogy tudja, merről merre megy a főútvonal.

2016. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudná a szerencsétlen gyalogos, hogy kanyarodik a főútvonal? A táblát nem is feltétlenül látja, ha ismeri egyáltalán. Nyilvánvalóan elsőbbsége van a gyalogosnak.
2016. aug. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azóta már én is megtaláltam,hogy igen,elsőbbsége van a gyalogosnak ott is.
2016. aug. 10. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

"Baromság, fent idéztem a kreszt. Ha valamelyik szót nem érted, szólj bátran, szívesen leírom lassabban is."


Okoska! Előbb tanuld meg értelmezni a KRESZ szabályait és utána próbáld meg osztani az észt!

2016. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!