Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek mennyi idő kellett amíg...

Kinek mennyi idő kellett amíg megszokta a pedálokat, váltásokat a vezetésnél?

Figyelt kérdés
Vezetni tanulok, túl vagyok a hetedik órán, azelőtt soha nem vezettem és még mindig nagyon bénán bánok a pedálokkal meg a kuplunggal. Indulásnál még most is előfordul, hogy túl gyorsan engedem ki a kuplung pedált és lefulladok. Mikor meg forgalomban megyek és több mindenre kell figyelnem és az oktatóm azt mondja álljak meg, sokszor véletlenül fék helyett a gázra lépek. Már úgy érzem reménytelen, az oktatóm is azt mondta, hogy ez hihetetlen.

2016. aug. 18. 20:30
 1/3 anonymus950 ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell, van akinek gyorsabban megy van akinek nem.

Kérj meg egy ismerőst vagy családtagot, hogy az autójával menjetek ki valami forgalom mentes helyre ( pl.: rakodo park stb...) es gyakoroljatok a váltást, hirtelen fekezest, gyorsitast stb...

2016. aug. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is, jó ha tudod, hogy Neked és az okidnak is türelmesnek kell lenni! - ha nem az az okid, akkor válts!

Van akinek a 10. órán sem megy az elindulás.... nem vagyunk egyformák!


Másodszor pedig figyelj az oktatódra!


Harmadszor pedig, és ez a legfontosabb, nyugodtan ülj bele az autóba!

Otthon, amikor nyugi van, csukd be a szemed, képzeld el hogy autóban ülsz, majd képzeletben indulj el, a mozdulatokat gyakorolva! Ha otthon úgy érzed, hogy megy, akkor menni fog az autóban is!



Én úgy ültem először oktató mellé, hogy kb fél órát szerencsétlenkedtem itthon... A párom, aki próbált tanítani, feladta! folyton lefulladtam, egyszer majdnem falnak mentem.

Az oktatómmal őszinte vagyok, amikor kérdezte, ezt elmondtam. (jó kis bemutatkozás volt a részemről.... szőke is, nő is.... később kiderült, hogy hü..e is vagyok) :-D


Az első órákon a fejét fogta az okim, mert "megerőszakoltam a váltót" :-D Ezt úgy küszöböltük ki, hogy álló helyben gyakoroltuk a váltást (és a helyes kormány fogást, kanyarodást...), a váltóra tettem a kezem, ő pedig úgy tette rá és úgy együtt húzta-tolta velem a váltót. Így szépen ráéreztem.


Nekem nagyon jó okim van, türelmes velem, pedig nem egyszer mondta mosollyal az arcán, hogy "leszívtad az agyam!" Végig dumáljuk az órákat, de én nem tudnék mellette kukán ülni... lesz még arra időm, amikor már többed magammal leszek.


Most egy hete volt a 9. órám.

2016. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezeket a "fejét fogja az oktató" sztorikat. Az a dolga, hogy megtanítson, nem? Akkor mit majomkodik ezzel?
2017. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!