Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Éjszakai vezetés volt mindenki...

Éjszakai vezetés volt mindenkinek? Akinek volt, hányadik órán volt?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy nem minden oktató ragaszkodik hozzá, van aki csak papíron vezetett éjszaka.

Rákérdeztem két hete (amikor utoljára volt órám), az oktató azt mondta, hogy tényleg fogunk éjjel vezetni.... Ezen annyira betojtam, hogy eszembe sem volt rákérdezni, hogy az kb mikor várható- gondolom amikor tovább mer vinni a vizsgaútvonalat gyakoroltatni (eddig 9 órát vezettem)



2016. aug. 23. 18:43
1 2 3
 1/21 Mosqu!to ***** válasza:
90%

Hali!


Anno,mikor csináltam a jogosítványt akkor volt nekem is 4 óra "éjjeli vezetés",ami a gyakorlatban annyit jelentett,hogy amikor lesötétedett,akkor az egyik településtől elcsattogtunk egy másik településig. (Mosjøen - Korgen , Norvégiában élek, így itt is vizsgáztam kb. olyan,mint a magyar.)


Ez akkor volt,mikor már nagyjából éreztem az autót és ő nem is nagyon szólt bele a vezetésembe, csak az útvonalat adta ki.


Nem egy vészes dolog, nem kell tőle félni! Valószínűleg,ha meglesz a jogosítványod,akkor is fogsz elég sűrűn este/hajnalba vezetni! :D Sok sikert!!

2016. aug. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Na, ha ez nálunk is így lesz, akkor most vagyok igazán betojva! Ugyanis az autót kb érzem, csak néha elfelejtek 4-esbe váltani... ( ezt leszámítva a parkolás, y fordulás.... amit gyakorolni kell, de az előre az megy :-) )
2016. aug. 23. 18:57
 3/21 A kérdező kommentje:
Egyébként a későbbiekben sem szándékoztam éjjel vezetni, a jogsi csak a gyerekek miatt kell (reggel és délután ovi/ suli- van egy beteg lábú iskolásom, miatta csinálom csak a jogsit) és ha vinni kell véletlenül dokihoz valamelyik manómat (főleg a beteg lábúmra gondolok), akkor ne legyek senkire sem rászorulva és a tömegközlekedéssel se kelljen bajlódni (mindig tele van öregekkel és iskolásokkal a busz, a kislányomnak pedig kímélni kell a lábát, nem zötykölődhet állva 30 km-t és ha meg merek kérni valakit, én vagyok lehordva.... )
2016. aug. 23. 19:02
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
MO-n 90%-ban nincs ilyen szóval ne pánikolj, főleg amit leírtál az oktatód amúgyse vinne ki, örül ha valahogy tólélitek.
2016. aug. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Mosqu!to ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz ott semmi gond, ezt úgyis tudják már az oktatók,hogy "mikor van itt az ideje". :)


Ha pedig esetleg már azt mondja,hogy menjetek ki,de még nem érzed úgy a dolgot,akkor pedig nyugodtan mond meg neki, beszéljétek át,hátha megnyugtat miközben elmondja,hogy mi lesz és mit ért ezalatt az "éjjeli vezetés" alatt! Elvégre is, ő van érted és nem fordítva. :)

2016. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Mosqu!to ***** válasza:
100%

Abban is van valami amit a 4-es írt!


Végül is, nem sokkal másabb vezetni este,mint nappal. És nem biztos,hogy ezt gyakoroltatják, inkább a vizsgaútvonalra koncentrálódnak azon a 30 órán. Elvégre is, a vizsga is napközben van,nem este! :)

2016. aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ha úgy alakul, hogy vinne, hiába szólnék neki, olyan okim van, aki ha úgy gondolja, hogy kész vagyok rá, akkor kész vagyok rá, ne kötekedjek, elvégre Ő az oktató, jobban tudja...

Hát remélem, hogy tényleg nem lesz, és csak a sok vérszívásért hozta rám a frászt! :-)

2016. aug. 23. 19:41
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt, de csak a városi 14óra vége felé, volt országút is M5-ös és pest is, 4órában, hihetetlen jó volt, önbizalmat és pluszt ad! Ragaszkodtam is hozzá. Az éjszakai az ez ilyen este 8-9 körüli időpont amúgy, legkésőbb 9től 11ig nyáron, a lényeg hogy sötétedés után legyen, nem kell tőle félni. 2óra az egész kötelező, hogy tudd hogy be kell kapcsolni a tompítottat, reflektort esetleg és kicsit jobban kell figyelni, elrepül.

Nyugi, akkor visz amikor látja hogy alkalmas vagy rá! Tehát nem a 9rutin/ismerkedés után fog, hanem ha már önálló vagy, a vége felé szokták.

2016. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt éjszakai vezetés,de szerintem felesleges is lett volna.Aki nappal normálisan tud vezetni annak este se lesz gondja a vezetéssel.A városban úgyis van világítás,inkább külterületen kell jobban vigyázni ahol nincsenek kivilágítva az utak
2016. aug. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan bízd rá magad az oktatódra, tudni fogja mikor jött el az ideje a sötétben vezetésnek hidd el :) amúgy is sötétednek már a hajnalok, ha októberben vezetsz reggel hattól már simán sötét van. Ne parázz, sok sikert!!!
2016. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!