Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vidéki mellékutakon, földutako...

Vidéki mellékutakon, földutakon biztonságos egy nőnek egyedül vezetni?

Figyelt kérdés

A fotózás a hobbim, és a szép tájak, természeti témák kedvéért elég sokat autózom. Elhagyottabb utakra, pláne földutakra viszont eddig nem mertem egyedül rámenni. Félek hogy nem kapok segítséget ha valami gond van, vagy olyan emberekkel találkozom akikkel nem kéne. Eltúlzott szerintetek a félelmem?


23/L



2016. aug. 24. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Az igen, egy kissé, hogy olyanokkal talizol akik kirabolnak, vagy bántanak stb stb. A segítség valósabb... Pl defektet kapsz és nincs arra senki aki segítene. Idehaza kevés olyan hely van ahol nincs térerő, max sétálsz picit és valakit hívsz segíteni. Szóval kb 99% hogy nem lesz semmi gond.
2016. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
61%

Szerintem eltúlzott.

Én szoktam sétálni és fotózni egyedül ilyen szőlőhegy jellegű helyen, volt, hogy télen, ködben is egyedül mentem ki.

Vagy csak munkások vannak arra (szántanak, aratnak stb), vagy akinek szőlője van és ott dolgoznak. Ezek az emberek nem fognak bántani, mert nem éjjel van és nem lopni mentek - érted... Segíteni meg szívesen segítenek szerintem.

Szerintem menj nyugodtan, de azért ne olyan helyre, ahol szökőévente jár csak valaki, mert ha pl beleesel egy gödörbe, mikor fognak megtalálni? :)

2016. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Én gyalogtúrázni szoktam egyedül,teljesen elhagyatott helyeken, soha nem volt még támadás.Aki arra jár az nem rabolni megy ,mert arra sokkal alkalmasabb a városi környezet. Téged meg véd az autó is ,el tudsz menekülni vele bezárkozni ,vagy elcsapod a támadót.


Ha elromlik,akkor hívsz autómentőt vagy ismerőst,gps alapján megtalálnak,az meg már van a mostani telókban. Kerékcseréhez meg remélem értesz,és nem szőke nősen sápítozol , hogy jaj most mi legyen.

2016. aug. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%

Nem túl biztonságos, még férfinek sem, engem egy nő támadott meg mikor megálltam végezni a kis dolgom, kiabált valamit, aztán bennem maradt annyira megilletődtem.

Ha meg is támadott vna vagy ki akart rabolni, de sztem nem látta hogy egy eléggé erős testalkattal rendelkező ember vagyok, csak mikor közelebb jött aztán gondolom letett támadó szándékáról

De egy hölgy nehezen védekezne ha ki rabják

2016. aug. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó, ne röhögtess már...


Én ezernyi helyen jártam már egyedül, Magyarország szomorúbb sorsú vidékein is. Soha senki nem akart bántani.


Segítséghez meg úgy jutsz, hogy igazából Magyarországon nagy átlagban nem kell fél óránál többet sétálni mobil térerőért.

2016. aug. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Már megint a lepontozóbrigád erre járt :D
2016. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Négyes, még mindig nem értem, hogy egy erős testalkatú férfira hogyan tud egy nő úgy rákiabálni, hogy összeszarja magát. :D
2016. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%

Nem ez a lényeg

És eleve csak kis dolgom végeztem,csak tudd én nem tudok úgy "dolgozni" ha közbe néznek.

Na meg a test ha támadást érzékel akkor felkészül, adrenalint termel és az gátolja a vizelést is.

A semmi közepén nem igen tudd megvédeni magad a rutinos falusiaktól ha csoportba jönnek a kiabálás hatására

2016. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Crisopher ***** válasza:
57%
Ez már a sokadik ilyen jellegű kérdés. Most komolyan, nem a vadnyugaton vagyunk, hogy megtámadjanak útonállók.
2016. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ, falvaktól, utaktól nagyon azért nem kellene elmenni. Főleg ha városi vagy.

Nem azért mert bántani fognak, jó eséllyel nem lesz ilyesmivel gondod. De az ilyen elhagyott területekre azért nem érdemes menni, mert:

-nincs tapasztalatod

-nem tudom milyen autóval mész, de terepjáróval is simán elakadhatsz kisebb sárban is. Lehet hogy egy lélek sem lesz a közelben, térerő szintén nuku, napok kellenének, hogy megtaláljanak.

-Mezőn nagyon könnyű eltévedni.


Az utak mentén is nagyon gyönyörű tájakat lehet találni, párszáz méternél többet nem kell bemerészkedni a pusztába, legalábbis nem egyedül (nem azért mert nő vagy).

2016. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!