Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionosok! Ti milyen GPS-t...

Kamionosok! Ti milyen GPS-t programot ajánlotok? Hol érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Most kezdtem kamionozni éás vettem a gps-t de nem volt rajta program, most azt szeretném megvenni, mit ajánlotok?

#iGO #program #kamionos #Ti milyen GPS-t ajánlatok #friss térkép
2016. szept. 10. 15:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Az még fontos hogy mindig a legfrissebb térképet töltse le és be lehessen állítani a kamion adatait. + figyelje a dugót és ha lehet a traffipax-ot
2016. szept. 10. 15:49
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tudsz térképet olvasni, majdnem mindegy. Sőt, egyre több kolléga tér vissza a papír-alapú térképhez, mert jobban átlátható. Az a navigáció, ami bemondja, hogy itt fordulj jobbra ott meg hajtsál szinte csak a nemzetközieknek jó, akik jórészt autópályán mennek.
2016. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És hány papíralapú, utca-házszám szintű várostérképet tartasz a fülkében?
2016. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kamionos nem futár, hogy folyton azt kelljen nézegetnie, hogy most a Kossuth út után a Petőfi jön vagy a Táncsics Mihály - nekik biztos jól jön a navi, mikor egy nap 60 különböző pontot kell megtalánliuk, de mikor azt akarom kitalálni, hogy mondjuk Miskolc - Diósgyőrről hogy jutok el a gyöngyösi ipariparkba, akkor semmivel nem ér többet, mint egy autóstérkép.
2016. szept. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nemzetközi be járok, igaz még be tanulok. Tudok olvasni térképet de azért jó lenne ha egy naprakész GPS, be segítene. :)
2016. szept. 11. 07:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Igo Primo+Here térkép.
2016. szept. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tíz éve használom a kamionban az igo8-at. (nekem tetszik a grafikája)

Az IGO PRIMO vagy hat éve van a szélvédőmön. ebben már vannak kamionos funkciók. DE! Arra ne számíts hogy találsz tökéletes kamionos programot,ami után birka módra mehetsz. nekem van egy ilyen birka kollégám. már egy vagyont fizetett a büntetésekre, valamint nem győzünk röhögni rajta, hogy milyen hülye útvonalakon jár, és hogy mennyit fizetett, és szívott a gps miatt. mikor valamit e..@sz, akkor csak vállvonogatva annyit mond, hogy "arra vitt a gps"

egy jó kamionos a józan paraszti eszét is használja, valamint ha szükséges, akkor kérdez a helybeliektől, hogy a jármű méretei miatt melyik útvonalat használja. autópályán pedig teljesen felesleges. csak a lehajtó után szoktam ránézni, hogy mégis hová kell mennem. aztán utána a lehető legvastagabbal jelzett úton közelítem meg a célpontot.

eleinte sokat fogsz hibázni, de nem baj! a lényeg, hogy tanulj a hibáidból, és ne kövesd el őket újra! ÉS NE VEGYÉL A HÁTADRA HIDAKAT! Jó utat!

2016. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz szépen mindenkinek a válaszát :D eddig nem volt semmi baj remélem nem is lesz :) igaz még sokat 2 hónapnál. :)
2016. szept. 11. 16:24
 9/9 anonim ***** válasza:

iGO primo + here térképek (de lehet tomtom vagy nng térkép is, mindegy...). 90%-ban jól látja a kamionos korlátokat, de inkább többet lát a mostanim mint amennyi van, volt hogy 15 kmes út helyett 115 kmesen vitt (igen, itt én is hibáztam mert idióta módon nem figyeltem anno) mert szerinte ott korlátozás volt. Azóta ránézek az útvonalra, és ha falukon akar átmenni meg valahol nagyon tekeregni akar akkor arra a pontra ránézek, és max berakok pár köztes pontot.


Én az autópályán is mindig figyelem amúgy, az adatok miatt, hogy hány km van még, mennyi idő, mikor érkezek stb...

2016. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!