Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Merjek váltani benzinesre?

Merjek váltani benzinesre?

Figyelt kérdés
Vezettem 30 órát egy Kia picantoval de az oktatóm felmondott és kaptam helyette egy Peugeot 305t de rossz az oktató és váltani szeretnék. Sajnos nincs más dieseles autó az autósiskolánál. Nagyon más egy benzines autó? Merjek váltani?

2016. okt. 11. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulóként nem nagyon fogsz érezni szinte semmi különbséget, maximum dízeles kocsival könnyebb elindulni. De nyugodtan válts, ha úgy érzed nem bírod az oktatót!
2016. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az oktató legyen jó! Ezt tartsd szem előtt, a benzines tanulóautókon meg van emelve a fordulatszám, nem fulladnak le olyan könnyen (vizsgán se baj, én is lefulladtam egyszer múlthéten és még vonalat se kaptam érte, rossz szót se, 10x is lefulladhatsz, nincs semmi!), el lehet velük indulni gáz nélkül, de később megtanítanak rá hogy kell :) Én is így voltam, első 10órán nem kérte az oktató csak simán induljak el, utána viszont igen, hogy na akkor most már gázzal induljak el (a dízeles tanfolyamtársamnak is kellett mindig adnia gázt indulásnál), mert eljött az idő hogy nem zavar a kezelés a vezetésben. Egyébként nem más sokban, inkább annyi hogy én harapósabbnak éreztem a benzinest :D
2016. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
27%

Nem hiszem hogy ne lenne a családban/ismernősnek benzines kocsija hogy kipróbáld. Más, más... honnan tudjuk hogy neked mi számít egészen másnak?!

Engem sokkal jobban zavar ha más kocsiba ülök, hogy minden máshol van, máshogyan látni ki belőle és mások a belső és külső méretei, mintsem hogy milyen a gázreakciója az üzemanyag miatt.

2016. okt. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hosszú távon csak nyersz vele, ha megismered a benzinest is.
2016. okt. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem bírod az okit, akkor ez már önmagában elég ahhoz, hogy leváltsd!


Míg a dízel elindul mindig szépen, addig a benzinessel, ha felmelegszik és pl kereszteződésben nem helyesen kezeled a pedálokat, lefullad.


Nekem speckó nem megy a csúsztatás :) lesznek bajok ha oktató nélkül mehetek közútra - már ha sikerül valami csoda folytán a vizsgám. .....

2016. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem az autó a lényeges, hanem az oktatód legyen türelmes és tapasztalt. Akkor bármivel elboldogulsz utána. Ha nem jöttök ki egymással nyugodtan válts. Hogy mennyire leszel magabiztos és szeretsz-e majd vezetni nagyon függ tőle :)
2016. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!