Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autózás szempontjából, hogy...

Autózás szempontjából, hogy lenne korrekt a történet?

Figyelt kérdés

Kocsival járok dolgozni, 30 km-re.

10 kilométert tudok megtenni vonattal, aztán ritkán járó buszhoz kell kötnöm magam (1 órával előbb kell indulnom, és 1 órával később érek haza ha a buszt választom)

A családtól egy 2.0 16V Omegát sikerült megörökölnöm a maga szerény 12 literes fogyasztásával.

Az egyik munkatársam háza útba esik, 8 km-re lakik tőlem vonattal 1 megálló.

Újabban azt csináljuk,hogy egyszer én viszem őt, egyszer ő engem, de nekem mennem kell egy megállót vonattal, és ő ott vesz fel, valamint ott is tesz ki. (attól a megállótól 2 percre lakik, nagyjából 300 méterre)

Viszont én háztól-házig viszem mert ugye útba esik a háza.

Ő nélkülem is kocsival járna, és hát nem tudom....neki saját elmondása szerint is 5 litert eszik mindenhol a dízel Passatja.

Örülnék ha hazahozna, mert végül is, most 16 km kitérő neki (oda-vissza), de nem tudom szóljak e.

Ezzel ő abszolút jól jár, megspórolja az üzemanyagot azokra a napokra amikor én viszem, és ugyan azzal a kényelemmel jár be, mintha a saját kocsijával menne.

Gazdaságilag meg nekem sehogy sem éri meg, csak néha azért megéri az a pár liter üzemanyag, mint várni,fagyoskodni, és későn hazaérni. (de egyébként ezelőtt gyakran buszoztam)

Az üzemanyag nem akadály, csak gyűjtöm a pénzem, és persze futná benzinre, csak ki akarja arra költeni az összes pénzét?)


Nem akarok szőrszálhasogató lenni, csak most tényleg nem tudom, hogy korrekt lenne hazadobatnom magam, netán,hogy értem is jöjjön, vagy pedig hagyjam?


2016. dec. 19. 15:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyszer szóltam neki,hogy legyen már oly kedves, és vigyen haza.Hazahozott, de úgy láttam nem szívesen.
2016. dec. 19. 15:54
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld az ő szempontjából nézni az ügyet. A kis fogyasztású kocsija miatt neki nem nagy szívesség, hogy minden második nap hozzád kell igazodnia. Ugyankkor, ha hazáig vinne, rövidesen "felmondaná" a megegyezést, s csak te járnál rosszul.
2016. dec. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nos mi nem fogunk tudni korrekt választ adni. Ezt vele kell megbeszélni mi lenne a jó mindkettőtöknek.
2016. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem jobb, ha elautózol hozzá, ott átültök a kocsijába, aztán felezitek az üzemanyagköltséget?
2016. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem sehogy sem jó, ugyan úgy fogyaszt a kocsim, ha meg pénzt adok neki, akkor azzal az erővel a sajátomat is megtankolhatnám.

2-es

Nem értem amit írsz.

Én felveszem őt a házánál, beviszem a munkahelyére, majd onnét haza, a házáig.(én pedig megyek tovább haza)

Viszont én vonatra szállok, utazok egy megállót, leszállok, ő felvesz, elvisz a munkahelyre, és este visszavisz az állomásra, ahonnét még 1 megállót hazautazok.

Neki ez így kényelmes, 1 nap ingyen viszik, az autóból a házába lép be, míg nekem akkor is tömeg közlekednem kell, ha ő visz be.


Szeretnék én is kényelmesen a házam előtt kiszállni, de mint felvázoltam, ez nem olyan egyszerű.

A kérdésem csupán annyi,hogy ezt érdemes e megjegyeznem neki, vagy nincs értelme, mert nem várhatom el,hogy miattam kitérőt tegyen, miközben ő csupán szerencsésebb helyen lakik mint én.

2016. dec. 19. 18:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kedves kérdező, ezt amit csinálsz, ezt szarrágásnak hívják...

Egyik az, hogy senki sem kényszerít rá, hogy 12 literes fogyasztású autóval járj, majdnem biztos vagyok benne, hogy ha eladnád az árából kapnál egy kisfogyasztású kisautót.

A másik, hogy a munkatársat közelebb lakik a melóhoz, mint Te, így ennyi előnye származik belőle...ha nagyon nem tetszik Te is közelebb költözhetsz.

Most, akkor ha jól értelmezem a melótól te laksz 30 km-re, a kollegád 22-re. Ha téged még hazadobni az neki a 22 helyett 38 km lenne, majdnem a duplája...szerintem ez így fair lenne?


Persze nem kötelező ebbe így belemenni, teljes nyugalommal járhatsz a kollegától teljesen külön úgy, ahogy régebben vagy ahogy szeretnél...


Ha ennyire spórolni akarsz járj biciklivel!

2016. dec. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem add el az Omegát és vegyél egy kisebb autót kisebb motorral.
2016. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6-os


Nem értem miért kell ez a paraszt, enyhén személyeskedő stílus.Direkt azért írtam ki a kérdést, mert nem érzem át azt,hogy hogy lenne korrekt.

Ha kizárólag kijelentő mondatokat látsz, akkor keress fel egy nyelvtantanárt, vagy menj szemészetre (ennyi személyeskedés azt hiszem részemről is belefér)


Tudnék autót venni 1 millióért is, tudnék havi 100 ezerért is tankolni, mert beleférne.De nem ezért dolgozok.(de ezt leírtam)

Az Omega érhet 250-et, és akkor az új kocsi ennyiért egy hulladék, meg az átírás, már ott vagyok 500 ezernél. (az Omegának is van baja, de legalább megy)

Így nem megoldás.

Ha már ennyire érdekel.

2016. dec. 20. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!