Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 2 éve van jogsim, azóta...

2 éve van jogsim, azóta mindig én hordom a családom. Ha mennünk kell valahova fizikailag rosszul vagyok. Pedig béna sem vagyok, csak nem szeretem ezt a felelősséget. Jobb lesz ez valaha?

Figyelt kérdés
2008. okt. 8. 05:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy a felelősség az ok. Az embernek előbb utóbb felelősséget kell vállalni a tetteiért, nem csaka vezetés terén, és mindenkinek megy. Sztem inkább valami rossz tapasztalat lehet a háttérben, vagy maga a kényszer, hogy neked kell vezetni. Viszont akkor nem kell erőltetni, mondd meg simán, hogy nincs kedved vezetni, és kész. Nem kötelező.
2008. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én imádok vezeti, mindig csak vezetnék. Nekem kb. 4 és fél éve van.


Attól félsz, hogy valami történik míg veled vannak? Nem bízol magadban?

2008. okt. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

12 éve van jogsim az összes elérhető kategóriában.

Imádok vezetni. Egyedül jobban szeretek menni bárhova, mint családdal. Ez alól kivétel, amikor olyan emberekkel megyek, akiknek nincs jogsijuk. A párom sajnos színtén minden kategóriás jogsival rendelkezik és állandóan beleszól mindenbe. Egy idő után kisebbségi érzetem támad, hogy béna vagyok.

Vannak, akik nem szeretnek vezetni és ebből kifolyólag nem is teszik oda magukat szívből, lélekből. Ez nem biztos, hogy változni fog. A szomszédom sem szeret vezetni és inkább gyalog megy mindenhova, pedig van kocsija.

Szerintem ez nem a felelősség miatt van, hanem a kényszer miatt. Mert gondolom, akkor is menned kell, amikor nem akarsz. és milyen jó lenne, ha egyszer végre nem kéne elmenned, mert más is eltudja vezetni a kocsit....

2008. okt. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajna a férjemnek visszavonták betegség miatt a jogsiját egy időre ,ezért vagyok kénytelen én vezetni.Rossz tapasztalatom nem volt,de balesetin dolgozom és láttam széthullani családokat.Felül tudok emelkedni ezen valaha?
2008. okt. 8. 09:33
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2 éve van jogsim , a 3. gyerekkel voltam várandós mikor leraktam . A férjem nagyon dinamikusan vezet , eleinte én is próbáltam gyorsabban menni , aztán rájöttem, hogy vannak határaim. Hiába 90 a megengedett ha én 80-nal érzem magam biztonságban akkor csak annyival megyek . Állíts fel magadnak ilyen kapaszkodókat , nem kell azért gyorsan menni mert más úgy megy.
2008. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Dehogy megyek gyorsan,szeretek mindent előre kiszámítani,minden helyzetre felkészülni,de a vezetés sajna okoz váratlan helyzeteket.És ez nem fog változni.
2008. okt. 8. 10:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha más gyorsan megy (de a megengedett sebességhatáron belül) akkor jobban jársz ha alkalmazkodsz a körülötted lévők tempójához, ugyanis ha tötymörögsz az úton akkor a mögötted lévőnek felhúzod az agyát, ő ideges lesz, előzni próbál és balesetet okoz(tál). Ez körülbelül az első dolog amit a forgalom órákon megtanítanak.
2008. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Azért szerezted csak meg a jogsit, mert a férjednek visszavonták? Nem hiszem, hogy ez a felelősségvállalással összefüggésben van.

Az egyik barátnőm évekig súlyos beteg gyerekekkel foglakozott és ezért nem vállalt gyereket, félt, hogy mi lesz, ha véletlenül neki is beteg gyereke születik. Mostmár nem lehet neki, pedig szeretne. Nem hiszem, hogy ez egészséges hozzállás.

2008. okt. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen azért szereztem jogsit,mert a férjem nem vezethet.Éshogy az egészséges hozzáállás e hogy a csaláom életét így megkönnyítem,de az enyémet nehezítem,nem tudom.
2008. okt. 8. 12:02
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem meg attól nem lesz beteg hozzáállású senki sem, mert segíteni szeretne másokon. Egy gyerekvállalást egy jogosítvánnyal azért nem lehet összehasonlítani.

Lehet, hogy félsz az utakon, az is lehet, hogy a kényszert unod már, mert ha jól olvasom, a család "belekényszerít" a vezetésbe.

Mindenesetre apukámnak igaza van: nem vezetni nehéz, hanem mások hülyeségének a kivédése.

Balesetmentes vezetést és próbáld kizárni azokat az élményeket, amelyeket a balesetin szerzel.

2008. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!