Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » HOva tudok fordulni, ha nem...

Enigmapont kérdése:

HOva tudok fordulni, ha nem tartom jogosnak a parkolas buntetest?

Figyelt kérdés
Levelet kaptam, hogy dec. elejen tilosban parkoltam a 6. keruletben. Ami jogos is, csakhogy bunteto cedulat nem kaptam. Vagy valaki lelopta... Ez oket cseppet sem erdekli, es az eredeti 6000 Ft helyett igy mas kesedelemert 22.000-et kell fizetnem, pedig nem is tudtam a buntetesrol. Nem tudom, van-e ott terfigyelo kamera, de hogy tudom bizonyitani, hogy nem az en hibam, hogy nem volt bunti csomag??? Kerlek segitsetek, mert telefonon beszeltem veluk, es gunyosan mondta a hogy, h volt mar ilyen per, es elvesztette az illeto a pert, csak mert az ellenor lefotozta az autot a ratett bunti csomaggal.

2017. jan. 20. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
mond meg nekik, hogy en is lefotoztam mar a world trade centert megsincs mar ott. En megkerdeznem az ilyen tahotol, es honnan tudja, hogy a foto utan nem vette-e le mondjuk...
2017. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 zsooasus válasza:
100%
Elméletileg a csomag kihelyezését követően fotó is készül a kocsiról úgy,hogy a szélvédőre rakott "mikucsomag" látható legyen bizonyíték gyanánt! A városgazdához fordulhatsz panasszal! Sok sikert !
2017. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1.-nek igaza van, ki tudja h nem vette-e le? Igazsag szerint inkabb masik autosra gyanakszom, epp mogottem allt egy kapuban egy nagyon raj auto, rajta a miku csomag. Ki tudja, lehet o tette ra a sajatjara az enyemet...

Varosgazda??? Az meg ki? Es miben tud segiteni?

2017. jan. 20. 21:46
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezőnek: ne fordulj sehová, buktad az egészet. Köhögd be minél előbb a 22 ropit, oszt jónapot.


A többi, hogy telefonáltál, meg nem is úgy volt, meg úgysem tudják bizonyítani, az olyan felesleges körbefutkosás..nem ma kezdték a bírságolást, profi, erre a szakterületre kiképzett jogászok, és közteresek végzik a nemigazán dicsőséges munkájukat.


Felesleges minden betű, amit erre az ügyre pazarolsz.


Lépj túl rajta. Jobban jársz.

..de ha nem, hát nem...te tudod..

2017. jan. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
ezt mondanad akkor is, ha ezt neked kene kifizetni?
2017. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2 verzió van: vagy hagyd az egészet, és ne fizesd ki. De úgyis majd behajtják rajtad valahogy.

A másik pedig, és ezt javaslom: fizesd be a 22 ezret, és kész. Ha elkezdel cirkuszolni, többe fog fájni az egész anyagilag, és fizikailag is (idő, fáradtság), mintha most befizetnéd.

2017. jan. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szegyen, hogy egy ilyen orszagban elunk, ahol neked, mitn utca emberenek tokmidnegy mit csinalsz, ugysem lehet igazad.

Es megjobban sajnalom, hogy bar tok igazatok van, de annyira le van uralva a magyar nep, hogy minden igazsagtalansagra csak megadoan reagal (tisztelet a kivetelnek). Hat epp ezert tehetnek meg a nagyok velunk barmit, amit csak akarnak. :(

2017. jan. 20. 23:09
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne szórakozzatok már! Azért, mert készített képet a paraszt a kocsiról a mikuláscsomaggal a szélvédőjén, az nem jelenti azt, h ott volt akkor is, mikor a tulaj odaért.

Az alap bírság ilyen esetben jogos, mert tilosban parkolt.

De egy jó ügyvéd a fényképes hivatkozást úgy söpri le a bíróságon, mint a szart!

2017. jan. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg közterület-felügyelet szabta ki a bírságot.

Van település, ahol a közterület-felügyelet a Városgazdálkodási Vállalat keretében működik, azért született a ’városgazda’ válasz. Nem személy, hanem önkormányzati vállalat.


Budapest Főváros VI. Kerület Terézvárosi Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Főosztályának Rendészeti Osztályánál tehetsz panaszt.

Cím: 1067 Budapest, Eötvös utca 3.

Telefonszámok: +36 1 342 0905, +36 1 342 0906, +36 1 342 0907, +36 1 342 0908

Központi fax: +36 1 322 1832

Ügyfélfogadás

Hétfő: 13:30 – 18:00

Kedd: -

Szerda: 8:00 – 16:30

Csütörtök: -

Péntek: 8:00 – 11:30

Szombat: -

Vasárnap: -

De, a kapott „bírságon” bizonyára szerepel, hogy hová, milyen feltételekkel fordulhatsz, ha nem fogadod el.

2017. jan. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ma 07:39


en is ezt irtam. az, hogy lefotozta meg nem jelenti azt, hogy ott is maradt a csomag. En az alap buntetest kifizetne, amiert valoban tilosban alltam es slussz. Huzzak le a jo k..a anyjukat. tobb, mint 3szor annyival.

2017. jan. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!