Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Interneten hol lehet megnézni,...

Interneten hol lehet megnézni, hogy szmogriadó esetén az én autómmal be lehet-e menni Budapestre? Belváros és külváros ugyanaz a kategória?

Figyelt kérdés
Néztem a bkk.hu-t, de nem találtam semmi infót. Balesetem volt, ideiglenesen nem tudok járni. Be kellene menjek Budapestre kocsival dolgozni. Most meg parázok, hogy elinduljak vagy sem.

2017. jan. 23. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hanyas kód szerepel a forgalmidban a V9 mezőnél?
2017. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A forgalmiban a V.9 kategóriánál tudod megnézni, hova van besorolva az autód. Ha a 0, 1, 2, 3, vagy 4-es számot látod, akkor egész Budapest területén tilos használnod a kocsit a szmogriadó időtartama alatt.
2017. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amúgy itt látod:


[link]

2017. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A belváros-külváros dilemmára reagálva: Az M0 körgyűrű és néhány budai hegyvidéki út kivételével mindenhol érvényes Budapest közigazgatási területen a korlátozás. A levegő minősége ugyanis ugyanolyan gyatra a külvárosokban is, mint a belvárosban. Más kérdés, hogy előbbiben a szilárd tüzelőanyagok használata okozza a szmogot, utóbbi területen meg az üzemanyagoké.


Taxival meg tudod oldani a bejárást, de ma már tömegközlekedéssel sem lehetetlen ügy, ha van kerekesszéked vagy mankód.

2017. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A V.9-pontnál "06"-os kód szerepel.

Eddig sosem foglalkoztam a dologgal, mert "tömegközlekedtem".

Ha már így alakult, azt hittem, hogy van egy weboldal, ahol egyértelműen le van írva, hogy milyen besorolással, hova nem lehet bemenni. De ilyet nem találtam a net-en. Köszönöm a válaszokat. Mondjuk érdekes, hogy ha hívok egy taxit, az mitől szennyez kevesebbet?

2017. jan. 23. 16:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, h annak jobb a környezetvédelmi besorolása.

Amúgy ezzel közlekedhetsz.

2017. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
06-al lehet menni.
2017. jan. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég egyértelműen le van írva minden hírportálon, hogy 0-1-2-3-4 besorolásokkal nem lehet most közlekedni Budapesten.
2017. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen térképre gondolsz.


A 69/2008. (XII. 10.) Főv. Kgy. Rendelet Budapest Főváros szmogriadótervéről

„9. § A főpolgármester a riasztási fokozat elrendelése esetén:”

„b) elrendelheti azon gépjárművek Budapest főváros közigazgatási területén való használatának korlátozását, vagy közlekedésének tilalmát, amelyek forgalmi engedélyében a környezetvédelmi osztályt jelölő kódok: 0; 1; 2; 3; 4, vagy amelyek forgalmi engedélye nem tartalmaz környezetvédelmi osztályt jelölő kódot;”

[link]


Ezzel élt a főpolgármester, ezek közlekedését tiltotta meg. Nincs szükség térképre, mert „Budapest főváros közigazgatási területén” a felsorolt környezetvédelmi besorolásúak nem közlekedhetnek. Nincs részletezés, hogy az 1-es besorolású eddig, a 3-as addig. Egyik sem, sehol, a közigazgatási határon belül. A többiek viszont mindenütt, ahol máskor is szabad.


Ha csak korlátozást rendelt volna el, akkor nyilván részletezték volna, hogy hol közlekedhetnek, vagy hol nem; illetve pl. hogy 20 km/órával csökkentett sebességgel közlekedhetnek, stb.

2017. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!