Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyorshajtás Németországban....

Gyorshajtás Németországban. Valaki volt már hasonló helyzetben? Mi történik, ha nem fizetünk ki egy büntetést?

Figyelt kérdés
Vásároltam Németországból egy autót kb. fél éve, majd vettem hozzá piros zoll számokat (az én nevemre voltak írva), hogy haza tudjam vezetni. Miközben még Németországban voltak elkapott egy traffipax. Kb. egy hónapra rá levelem érkezett tőlük, hogy túl gyorsan hajtottam és küldjem vissza a levelet és mondjam meg, hogy én vezettem-e vagy ha más, akkor mondjam el ki. Én nem válaszoltam a levélre és azóta tőlük sem kaptam újabb levelet. Ebből lehet bajom? Lehetséges, hogy törölték a büntetést?

2017. febr. 3. 04:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem törlik, behajtják majd.
2017. febr. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legközelebb auto helyett egy gerincet vasaroljal.......

Amugy meg így is úgy is be fogjak hajtani rajtad,ha van eszük még ülnek rajta kicsit(főleg ha még valaszolni is csesztél a levelukre)hogy aztan minden féle pótlékra stb hivatkozva az eredeti büntetés 2-3 szorosat kelljen befizetned!Tudod van ez a dolog,hogy europai unio,ami nem csak arra jó,hogy a hatarnal nem kell megmutatni az utlevelet/személyit.......

2017. febr. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bizony, egyszer csak majd a végzés fog jönni egy sokkal magasabb összegről.

Kiterjedt, hatékony és gyors együttműködés van ma már az uniós országok közt, hidd el. Van a családban ügyész, onnan tudom. Ha valakit el akarnak kapni, akkor csak írni kell egy kérelmet, és a német rendőrök már mennek is a gyanúsítottért.

Hibáztál, elkaptak, megbüntettek - ha gyorshajtáshoz tökös gyerek voltál, a felelősségvállaláshoz miért nem vagy az?

2017. febr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetni és kész. Ha nem válaszoltál akkor a rendszám alapján lévő névre megy a büntetés, vélhetően már magasabb összeggel, mert le se szartad őket.
2017. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem akarom kifizetni a büntetést

(kifizethető összeg lenne). Az első levélből úgy értettem, ha nem válaszolok, akkor automatikusan a nevemre írják a büntetést és persze küldenek egy másik levelet, amiben megmondják mennyit kell fizessek és hova küldjem a pénzt. Német ideiglenes rendszámom volt, ami a nevemre volt írva (otthoni lakcím megadva, ezért kaptam meg én az első levelet). Van-e valamilyen német adatbázis, ahol ellenőrizhető lenne a büntetések állapota?

2017. febr. 3. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:
En konkretan nem tudom, van-e ilyen adatbazis, pedig itt elek. Tenyleg ne szorakozz az ilyen "piti" oszeggekkel es fizesd, be, mert ennel csak tbb lesz. Engem Austriaban trafiztak eddig le 2szer is, egyenkent 45 eurot utaltam at, ami azert valljuk be, az otthoni 30ezres minimalis buntetesenel sokkal kedvezobb. Amugy meg: vallaljuk fel a hibankat, es ne legyunk valoban gerinctelen fergek.
2017. febr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kifizetted a büntetést?
2020. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem fizettem ki. Azóta semmilyen levelet nem kaptam tőlük ezzel kapcsolatban.

Időközben jártam Németországban, sofőrként igazoltatva is voltam, de nem mondták, hogy lenne tartozásom vagy valami gond.

2021. márc. 25. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!