Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szabálytan vagy akkor ha meg...

Szabálytan vagy akkor ha meg állok az egy sávos falusi kis utcánkba a szilárd burkolatú úttesten még ki nyitom a kaput hogy be álljak?

Figyelt kérdés
Egy idős személy meg reklamál minden nap hogy meg állok az autómmal az úttesten még ki nyitom a kaput hogy be álljak az idvarra mert ő nem fér el autójával. Az út egy sávon oda vissza járható köves út kis falusi utca egyik szelén jarda a másik szélén árok van. Most szabálytalan még meg állok ki nyitni a kaput??

2017. márc. 2. 07:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy szabálytalan. A mi utcánk is elég keskeny. Nekem nincs autóm, de sokszor látom, hogy valaki elállja az utat, a másik vár, amíg szabad lesz az út. Akkor reklamálhat, ha nagyon sokáig nem tud közlekedni.
2017. márc. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Álltalaban 3 percet szokott lenni egyhelyben áll az autó addig van hogy le állítom van hogy nem jár egyhelyben csukott ajtókkal helyzetjelzőre le szoktam venni a lámpát.

Azt mondta az úr tanuljak kreszt miért állok az út testen.

Én azt mondtam van masik utca is feljebb 3 méterre mennyen arra ha nen bírja ki ezt a pár percet. Én lettem a bunkó ott hagyott. :( Most akkor kinek van igaza?

2017. márc. 2. 07:46
 3/14 Tomcatters ***** válasza:

Egyedül élsz ott?

Mi ugy oldjukmeg.... tudjak kb mikorra erek /erunk haza és elotte kb 15-20 percel kinyitjak a kaput az otthonlévők :)

Es no problem , ez nalunk mar 30 eve bevett szokas :D

2017. márc. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mi tart 3 percig egy kapunyitáson?

Ha megállsz,10 lépést mész a kapuig, kinyitod, és már ülsz is vissza a kocsiba és kezded a beállást, az teljesen normális. Akkor is, ha esetleg csak többedik kísérletre sikerül a pontos bekanyarodás és ezzel feltartod a forgalmat.

2017. márc. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az engem is idegesít, hogyha áll az út közepén egy autó és a sofőr meg sehol. Ha látom, hogy gyorsan kinyitja az kaput beáll, akkor az teljesen oké.

Mi a franc tart 3 percig?

Egyébként igen, szabálytalan, mert tilos megállni ott, ahol nem marad min. 3 méter széles hely.

2017. márc. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 egySanyi ***** válasza:
Ha nekem ilyen sokáig tartana ez a művelet akkor keresnék a közelben egy helyet ahol addig leparkolnék, hogy ne kelljen már miattam másnak 3 percig állni az úton. Valahol biztos lenne akkora hely, hogy erősen lehúzódva elférjen melletted egy autó. Fordított esetben én se állnék szó nélkül nyugodtan az autód mögött percekig. Nem lehet az a falusi utca annyira szűk, és ha szembe jön valaki azt hogy oldjátok meg? Valaki vissza tolat egy kereszteződésig?
2017. márc. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy kapunyitásnyi időt nyilván ki kellene bírnia reklamálás nélkül.

Arra viszont a 3 perc valóban elég sok. Ahogy írták, tőled is elvárható, hogy minél hamarabb végezz, az pedig, hogy kiszállsz, odalépsz, kinyitod, visszaülsz, behajtasz nem tudom, hogy a túróba tud 3 percig tartani.

2017. márc. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Beviz Elek ***** válasza:
Ennyi idő alatt lehet építeni egy új kaput :D
2017. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha ilyen keskeny az úttest, akkor nem szabálytalan.
2017. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az indokolatlan akadályozás szabálytalan. Idős, beteg ember vagy, aki nehezen mozog? Nekem a teljes művelet egy perc sincs. Leáll, kiszáll, kaput nyit és rögzít, visszaszáll, behajt, rögzítést felold, bezár.

A motort minek leállítani? Ilyen helyen én csak simán kiszállok, sluku is bent van, meg az összes cuccom.

Ha nem közel-indiai szomszédjaid vannak, akkor felesleges.

2017. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!