Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy családtag számára...

Kasz gyu kérdése:

Igaz, hogy családtag számára is meghatalmazás kell a gépjármű használatához belföldön?

Figyelt kérdés
Azt modják, hogy erre komolyan ráálltak mostanság.
2017. márc. 21. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg kell, de a gyakorlatban a kutyát se érdekli. Sőt engem még azért se zaklattak eddig, ha barát kölcsön járgányával fogtak meg. Megkérdezték kié az autó, és meg mondtam a nevét az illetőnek.
2017. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Férjem nevén van mindegyik kocsink. Engem már többször igazoltattak, és soha egy szót nem szóltak.

Bár a lakcímkártyámon lévő cím egyezik a forgalmiban lévővel, ez tény.

2017. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Takarodjanak már a jó büdös francba,ezek kínjukban nem tudják már mi másba kössenek bele?Nem elég az a sok adó /díj amit a közlekedés miatt kell fizetni? A gatyája rá megy az embernek hogy rohadjanak már meg...
2017. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves 3.

Elöljáróban annyit, hogy két autónk van, egyiknél sincs senkinek meghatalmazàsa.Mindkettő a nevemen van, mégis hajtja mindenki.

DE.

Ha esetleg ellopják az autód te leszel legjobban fölhàborodva, hogy nem kell a meghatalmazás, amivel esetleg ki lehetett volna szűrni a lopás tényét egy közúti ellenőrzés során.

Azon kívül : mégis mennyibe kerül egy meghatalmazás?

2017. márc. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4


Jaj hagyjuk már,persze majd pont egy meghatalmazáson múlna hogy elfognák az autótolvajt mi? Valószínű hogy az autó tolvaj hosszú évekig furikázna a lopott kocsival a városban ugye?


Ha ellopnak egy autót azt nem tartogatják évekig hanem viszik a bontóba vagy eladják külföldön.A lényeg az hogy az esetek többségében nem találják meg a lopott kocsit,kivéve ha amatőr tolvajokról van szó és ha véletlenül meg is találnák akkor biztosan nem egy ilyen meghatalmazásnak lenne köszönhető


Persze ha ellenőrzik hogy lopott e a kocsi az nem baj de hogy büntessenek azért ha nincs meghatalmazás? Na az már szánalmas

2017. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi írtunk egymásnak kézzel 10 évre előre érvényesen és pá. :D

Sose kérték még amúgy.

2017. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg kell, gyakorlatilag nem.
2017. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ha esetleg ellopják az autód te leszel legjobban fölhàborodva, hogy nem kell a meghatalmazás, amivel esetleg ki lehetett volna szűrni a lopás tényét egy közúti ellenőrzés során."


Hát az én virágos matricás piros swiftemet tuti nem lopják el... Ha mégis, hamar megfogják a rendőrök az egyedi minta alapján...



Na de komolyra fordítva a szót, egyszerű a megoldás. Ha a forgalmit magadnál tartod, nem a kocsiban. Akkor azért az gyanús lehet a rendőrnek egy igazoltatás esetén, hogy forgalmi nincs, a kocsi adatai meg semennyire nem egyeznek a sofőr adataival...

2017. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem szólt a rendőr hogy legközelebb legyen kölcsönadási vagy legyen én az üzembentartó ha sokat használom, hiába a lakcím közös, akkor még a vőlegényem nevén volt az autó és mentem érte, fel kellett hívnom, hogy tud-e róla, hogy nálam van az autó! Amióta felvettem a nevét nem érdekelte őket ez már.
2017. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kézzel írva: Meghatalmazo XY-t hogy AAA000 frsz. automar vezesse és közlekedjen vele az ország egész területén. Dátum aláírások.Ennyi
2017. márc. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!