Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amikor a rendőr megállít és...

Amikor a rendőr megállít és helyszíni bírságot akar kiszabni (pl:50 helyett 60-al mentem, vagy nem volt bekötve az övem stb) akkor én kérhetem h hagy nézzem meg a felvételt (rendőrkocsi kamerája v traffipax) ami ezt bizonyítja?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A vesztegetéseket elkerülendő a gyorshajtást már nem ott "kaszírozzák", hanem központilag. (Vas megye)

Egyedül, egy személyileg a rendőr szerintem nem állíthatja, minimum kettő kell a bizonyításhoz. Ha van kamera akkor bukta van.

Utóbbi 2 mondat saját vélemény.

2010. máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Csak azoknak mutatják /mutathatják, akik nem beszélnek magyarul, mert másképp nem tudnák elmagyarázni nekik.

Volt arról szó, hogy akkor mindenkinek megmutathassák, de eddig még csak itt tart az ország!

2010. máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Régebben kérhettél fényképet és ki külték postán egy tizesért.Most már van rá vmi honlap,ahol a bírságkódoddal megnézheted,de lehet,h az a parkolótársaság.

Ismerősömet úgy büntették meg,hogy az autóját tréler hozta pestre és arra is kellet volna autópályajegy ezek szerint.

Helyszini bírságnál ajálj fel lóvét neki.

2010. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:

"Helyszini bírságnál ajálj fel lóvét neki."


Jaja, csak sok a patkány ember és nem merik elfogadni... Hallottam olyat, hogy ha valakitől elfogadják a pénzt, majd a valaki feljelenti őket, hogy elfogadták, akkor vissza kapja a pénzt és meg sem büntetik az elkövetett szabálysértésért.


Ez eddig tök jó üzlet, de a sok gyökér rövidtávon gondolkozik... Pl. évente elkapnak gyorshajtással, amikor 45 ezret kéne vizetni. Inkább fizetek egy tízest és mindenki jól járt nem? Viszont a feljelentős hü.lyék miatt mi lesz? 1-2-t meg tudnak úszni, mert még a pénzt is visszakapják, de utána? Utána a rendőrök nem merik elfogadni a tízest és szépen megbüntetik majd fizetheti a 45-öt.


Szóval ez a baj... A sok nyomorék miatt egyre nehezebb.

2010. máj. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Helyszíni bírságot a rendőr nem szab ki sem gyorshajtásra, sem övre, ugyanis mind a szabályozott, fix összegekkel, amit úgy hívnak közigazgatási bírság. Bizt övnél a helyszínen kitöltik a papírt és adják hozzá a csekket, ha elismered, ha nem, aztán ha akarsz lehet reklamálni. Gyorshajtásnál a kamera a rögzített felvételt azonnal a központba küldi, visszanézni nem lehet. Visszanézés majd később a kód alapján a honlapon, amit küldenek a levélben.
2010. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!