Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 5 forgalmi vizsga elavul?...

5 forgalmi vizsga elavul? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok:) A kérdésem az lenne,hogyha valaki 5. alkalommal megbukik forgalmi vizsgán, és nem végzi el a Páv vizsgálatot, a 2 év letelte után, mikor mindent újra kell kezdeni, akkor is kötelező a Pávot elvégezni a forgalmi vizsgához,vagy az előző bukások "elavulnak"?

2017. máj. 4. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Ha ötször megbuksz, akkor hagyd a 3,14csába, inkább ne ölj meg senkit. Kösz.
2017. máj. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
"Kedves" első válaszoló, nem gondolom,hogy minden esetben a bukások száma folyásolná be azt,hogy ki okoz balesetet vagy sem.Hány balesetet okozó személy ment át elsőre,vagy másodszorra...de köszi a válaszod,gonosz emberekből sosincs elég:)
2017. máj. 4. 17:25
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Ez nem gonoszság. Aki 5× megbukik az mulya.
2017. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk van egy sofőr, buszsofőr, ő PÁV-on ment át és folytatta a jogsit, később belejött most tart 1 millió balesetmentes km-nél. Senki nem nézi, a bukás okát, lehet az egy ártatlan sebességtúllépés mondjuk 50 helyett 54.. vagy háromszor lefulladt parkolásnál bármi, nem ez fogja meghatározni a vezetési tudását, én személy szerint mindenből elsőre mentem át és egy igazi gyökér vagyok -én úgy vélem-


És elévül 2 év után a bukás is, tiszta lappal kezdi a tag. PÁV amúgy nem nehéz, legalábbis azt írják. Én majd megyek, de páv2-re ha minden összejön.

2017. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. máj. 4. 19:02
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
A forgalmi vizsga önmagában egy komolytalan f..aszság... sokszor olyan baromságokért húzzák meg az embert hogy az hihetetlen. Osztálytársamat három alkalommal húzták meg, egyszer azért mert egy parkolásnál 10 cm-el távolabb állt meg a járdaszegélytől mint kellett volna, utána azért mert a balf..asz gyalogos nem bírta eldönteni hogy lelépjen a zebráról vagy sem, és ugye a srác sem tudta hogy most elinduljon vagy sem, persze elindult és egyértelmű hogy a gyalogos pont akkor lépett le a zebráról, persze az oktatónak egyből satuféket kellett nyomnia, meg is lett a bukás... harmadik alkalommal 50 km/h tempónál egy agyatlan vadbarom átszaladt előtte az úton, ott ő nyomott egy satuféket hogy el ne csapja, a vizsgabiztos persze meg is fejelte az ülés háttámláját..a bukás indoklása az volt, hogy a srác későn érzékeli a forgalmi helyzetet, lassú a reakcióideje...... negyedjére végül sikerült a vizsga, de a srácnak egy életre elege lett a vezetésből, de egyébként tök jól vezet... tehát igen, azért mert x alkalommal meghúznak még nem biztos hogy benned van a hiba, simán csak a vizsgáztató egy p...öcs. a probléma azzal van, hogy az ilyenek sok emberben nyomot hagynak, aztán nem hogy a vezetéstől, de még az élettől is elmegy a kedve sokaknak... egyébként a kérdésre válaszolva, én úgy tudom hogy két év után törlik az adatbázisból a cuccaidat, tehát kezdheted az egészet nulláról, egyébként ha biztosra akarsz menni, akkor felhívod az Közlekedési Hatóságot (NKH) vagy írsz nekik egy email-t, ők biztosan tudják erre a választ.
2017. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

A forgalmi vizsga ’bukások’ ’elavulnak’, két év elteltével, ahogyan már előttem megírták.


„A rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálathoz a külön jogszabályban előírt gépjármű vezetési gyakorlatból tett öt sikertelen vizsga számításánál a megelőző két éven belül, azonos kategóriában tett forgalmi vizsgákat kell figyelembe venni.” ← 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól 14. § (4)


Tehát, akár elmész PÁV vizsgára, akár nem, két év elteltével már nem számítják be a sikertelen forgalmi vizsgát.

Azonban, a közlekedési alapismeretek vizsga (’elméleti vizsga’) is csak két évig érvényes, tehát ha kivárod akárcsak az első sikertelen forgalmi vizsgától a két évet, az elméleti vizsgád biztosan elévül. Tehát, újra el kell végezned a tanfolyamot. Ha az új tanfolyamot, például, úgy ütemezed, hogy mikorra elérsz a gyakorlati vizsgához az első 2 sikertelen forgalmi vizsgád már nem kell figyelembe venni, akkor marad 3 sikertelen vizsgád; tehát PÁV-ra kötelezettségig 2 forgalmi vizsga alkalmad lesz.


Megfontolandó a PÁV. Ha „járművezetésre pszichológiailag alkalmas” minősítést szerzel, a továbbiakban közúti járművezetői vizsgához kapcsolódóan rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálatra nem leszel kötelezhető. ← a fentebb említett GKM rendelet ott megadott bekezdése ezt is tartalmazza.

Ha még ’beleférsz’ az elméleti vizsga utáni két évbe, akkor a tanfolyamot sem kell ismételned.

2017. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2017. máj. 4. 20:11
 9/9 anonim válasza:
100%
Ez egyszerűen röhej, egy tetves jogosítványnak nem szabadna olyan dolognak lennie, amit az ember nem tud megszerezni, de ebben az országban ez is ilyen.
2017. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!