Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tolatás dombnak felfelé? Hogyan?

Tolatás dombnak felfelé? Hogyan?

Figyelt kérdés

Tegnap mentem az autómért és a szerelő úgy állt meg, hogy dombnak felfelé kellett volna tolatnom, hogy ki tudjak fordulni a beállóból. Mikor direkt kértem ,hogy úgy álljon meg, hogy orral előre nézzen az autó. Mivel nem akarom csúsztatni a kuplungot mert 40 ezer egy új. Ennek ellenére fordítva állt meg. Mázlim, hogy Apukámmal mentünk és így meg tudtam őt kérni, hogy álljon ki. Nade, szerinte pár év után már igazán megtanulhatnám, hogy hogyan kell dombra fel tolatni.


Szóval az a kérdésem ,hogy hogyan kell ezt kivitelezni úgy, hogy a kuplung ne égjen és ne legyen az a ferodol szag? Legutóbb egy parkolásnál égettem szét a kuplungot amikor rájavítottam, azóta szinte úgy vezetek, hogy másodpercekig van csak benyomva a kuplung parkolásnál padig padkázok ha elindulás után váltok akkor csak pár pillanatig nyomom be a tengelykapcsolót , hogy még véletlenül se égjen ezért van általában olyan, hogy iszonyat módon bólogatok a kocsiba. 20/f


2017. máj. 11. 16:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*pedig padkázok. ( általában jobb oldalt szoktam a szegélynek menni negyedévente viszem futóműveshez a kocsit és a jobb gumi általában valami ócska abroncs mert gyakran kell cserélni elszakadnak a szálak)
2017. máj. 11. 16:47
 2/14 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint előrefelé.

Fogáspontig engeded gáz nélkül, és utána adagolod a gázt.

2017. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert orral előre nem szoktál kuplungolni? Teljes mértek ugyan azt kell csinálni ha hátra fele mész, mint ha előre fele. Parkolásnál, sík úton pedig még egyszer nem próbáltad gáz nélkül? Az autók 99%-a gáz nélkül el tud indulni csak kuplungolva. Ha úgy is le tudod égetni akkor ténylegesen vissza kell menned + órákat venni.
2017. máj. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Gáz nélkül nem tudom előre úgy szoktam, hogy kézifék be, kuplung kinyom lassan föl majd gáz hírtelen fel a kuplungot és nagy gáz.
2017. máj. 11. 17:18
 5/14 A kérdező kommentje:
aszt hiszem olyan 90 órát tanultam vezetni, vizsga után visszamentem, ott jól megy, ha viszont magam vezetek mindig éreztem a kuplung szagot, de mióta ilyen furcsán vezetek azóta nem.
2017. máj. 11. 17:28
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd, inkább vegyél automatát.
2017. máj. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
én szeretem a manuális váltót csak kezelni nem tudom. második sebesség után ügyes vagyok, nem szeretnék automatát.
2017. máj. 11. 17:45
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"második sebesség után ügyes vagyok"

Ja, gondolom.


"csak pár pillanatig nyomom be a tengelykapcsolót , hogy még véletlenül se égjen ezért van általában olyan, hogy iszonyat módon bólogatok a kocsiba."

Pl. így lehet ügyesen szétcseszni a kettőstömegűt.

2017. máj. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ebben nincs olyan! Nem dízel. meg akkor nem 40 lenne egy kuplungcsere hanem 300 ezer. ;)
2017. máj. 11. 18:30
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Apukádnak teljes mértékig igaza van, ha ennyire nem megy manuálissal és több év alatt sem sikerült megtanulni, akkor automatára kell váltani. Egyébként a bólogatás ugyanúgy szétcsapja a kuplungot, váltót féltengelyt, csak nincs szaga.
2017. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!