Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 15 éves fiam a napokban kapta...

Érmellék Zoltan kérdése:

15 éves fiam a napokban kapta meg segédmotorra jogosítványát. A nyáron lehet, hogy összejön egy 10 napos francia út neki. Ott vezethet ezzel a jogsival kismotort? - mert úgy hallottam, hogy van ahol magasabb a korhatár.

Figyelt kérdés

2017. máj. 25. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

Uniós ország vagyunk, el kell fogadniuk az itteni törvényeket, a francia rendőröknek is.


Engem a rendszám hiánya miatt zaklatnak szlovákba mindig osztrákba ritkán. De 1-2 perc és megértik, hogy ez van. Nálunk nincs rendszám. Nálam a nemzetközi bizt és felragasztom a H betüt és csá.

2017. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Az AM nem nemzetközi kategória hanem nemzeti. Ezzel úgy gondolom mindent elmondtam.
2017. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az M (régi kismot jogsi) Nemzeti.

Az új AM Nemzetközi.

2017. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

vezethet, 50 ccm-ig.

Unióban úgy van, hogy "B" jogsival (autó) vezethetsz 125 ccm-es motort (nálunk alapból csak 50-est, kell egy különbözeti, ún. B125 jogsi a 125 ccm-hez), AM jogsival 50-est.

Az itthoni kismotor jogsival kint nyugodtan vezethet 50 ccm-es mocit. Valóban, itt abból lehetnek a konfrontációk, ahogy előttem is írták, ha Mo-ról kimész egy szomszédos országba az 50-es motoroddal, mivel nálunk nem kell rá rendszám, máshol meg igen.

2017. máj. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Unióban úgy van, hogy "B" jogsival (autó) vezethetsz 125 ccm-es motort"

Na ne röhögtess.

2017. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jó bocs, nem biztos, hogy mindenhol (ahogy nálunk se, sajnos), én Olaszországban vezettem 125-ös robogót "B" jogsival, és gond nélkül ideadták (béreltem a robogót, és a kölcsönző tulajdonosa direkt elkérte a jogsimat, hogy vezethetem-e, vagy sem, rokonnak is akartunk bérelni, neki segégmocira volt akkor jogsija itthon, autóra nem, és neki nem adott 125-ös mocit a kölcsönzős ürge, megmondta, hogy ő nem vezetheti)
2017. máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad külföldön vezetnie.


„A vezetői engedély a járművezető alábbiak szerinti életkorának eléréséig csak belföldön történő járművezetésre jogosít:”

„a 2013. január 18-át követően kiadott vezetői engedély esetében”

„az „AM” kategóriánál 16. életév,”

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 5. § (3)

Képen: [link]

A jogszabály teljes, hatályos szövege: [link]


Tehát, míg be nem tölti a 16. életévét, addig csak belföldön jogosult a vezetésre.

2017. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos ellentmondóak. Én most csak az AM-mel kapcsolatban kérdeztem. Az hasznos, ha pl. saját segédmotorját kiviheti/né Romániába (nagymamához), mert ugye ott kell rendszám itt meg nem. De a itt a fő kérdés a 15 éves kor! Fog a francia rendőr emiatt balhézni? Önkéntes munkára menne és ezzel is tudna segíteni, ha tudna közlekedni bevásárolni anyagokat, stb.
2017. máj. 26. 08:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a franciák csak 16 éves kortól vezethetnek. Szerintem ez ránk nem vonatkozik.
2017. máj. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem, mi? Akkor ha en Texasbol (ahol ugye nyiltan viselhetek fegyvert, ellentetben veletek, europaiakkal) en hazalatogatnek magyarisztanba, akkor nyugodtan kilogathatom a Coltot az oldalamra, mert a ti torvenyetek ram nem vonatkozik?


Ugye, hogy mekkora baromsag?

2017. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!