Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kerékpár váltó-, és fékbowde...

A kerékpár váltó-, és fékbowdenházak végét meg kell-e köszörülni derékszögűre, meg hogy szép legyen, vagy nem?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni az igazságot.


Amikor megkérdeztem egy műhelyben, hogy ugyan miért kell ezt megcsinálni, leoltottak, hogy ezt nem tudtam, hát persze, hogy meg kell köszörülni, ez egy alap dolog, mindenki tudja.


Aztán amikor elmentem egy szervizbe, megvásárolni a bowdeneket, és a házakat, és kértem a fent említett köszörülést, hirtelen megfagyott a levegő, és megdöbbenve nézett rám az üzletvezető és a szerelő is, hogy mit kérek, ilyen nem létezik, még soha, sehol nem hallottak ilyen baromságról, de még olyanról sem aki látott volna olyat, aki ilyet hallott. Persze megint én voltam a hülye. Azért végül is megcsinálták.


Szóval mi az igazság, kell- vagy nem kell?



2017. máj. 25. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel a bowdenház végére úgyis kupakot húzol, sok értelme nincs.
2017. máj. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Alex Fly ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyenről és -ahogy az első kommentben is olvasható- a kupak alatt sok jelentősége nincs, de nem zárom ki, hogy létezne. Véleményem szerint kb. olyasmi lehet, mint hogy a külső gumi feliratának közepéhez essen a szelep -a működést nem befolyásolja, viszont az igényesség egy apró jele...
2017. máj. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Tevedtek. Ezen mulik a valtas minosege hogy derekszogu es egyenletes legyen a vagas van errol cikk is. Ha nem ilyen ,idovel a bowdenhaz veg felrefeszul es a bowden is meg fog akadniilletve nem lesz egyenletes minden szál terhelése. Persze ha bowdenvagoval vagod az meroleges lesz de egy szintbe csiszolas akkor is kell. Flexxel vagasnal kell odafigyelni hogy meroleges legyen.
2022. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!