Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehet lezárni egy csavarm...

Hogy lehet lezárni egy csavarmenetet?

Figyelt kérdés
Az autómon van tetőcsomagtartó, amihez rögzítettem 2db kerékpárszállítót. Csak utcai parkolóban tudok parkolni, viszont naponta leszedni és visszarakni a csomagtartó-kerékpárszállító kombót elég macerás. A tetőcsomagtartó zárható, viszont a kérékpárszállító nem, ami M6 csavarokkal és anyákkal rögzül. A kérdés az lenne, hogy lehet megoldani ezeknek az anyacsavaroknak a lezárását az illetéktelenek elől?

2017. máj. 28. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a hegesztésen kívül nem sok megoldás van rá, viszont akkor magad sem tudod oldani, ha szükséges. Talán ha átfúrod az anyát és a csapot is, akkor egy számzáras lakattal lehetne rögzíteni. Viszont a 6-os elég kicsi, nehéz lenne kivitelezni.
2017. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy fenykep akar segithetne is, ha latjuk milyen a kivitelezese lehet tudunk otletet adni. Lehet olyasmire gondolni munt a biciklin alkalmazott gyors oldasu tengelyek, csak magat a kart kell lelakatolni valamihez(fenykepes segitseg). Vagy maga a csavarkotes kore valami lakatolhato dobozt szerkeszteni.
2017. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet egy kicsit túlbonyolítottam a leírást. A lényeg: Van egy csavarunk, amire rahajtunk egy anyát. Milyen megoldás létezik arra, hogy ne lehessen letekerni az anyát róla? A ráhegesztés és egyéb véglegesen oldhatalan megoldások nem jók.
2017. máj. 28. 11:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy elkepzelesem DE egy elkepzeles csak:


Vegy egy 16mm atmeroju acelrudat, tengelyiranyba furj egy 5.4mm furatot olyan melysegbe hogy befogadja az adott csavart mindvegig, ezutan vagd olyan hosszura amit gondolsz de eleg legyen egy tengelyre meroleges 10mm furat letrehozasahoz. Ha ez megvan akkor szerezz valamit ami atfer a furaton es lakatolashoz hasznalhato, pl lanc, de mar rad bizom. A csavar maga legyen kapupant ha lehet, ugy nem tudjak a fejenel fogva kihajtani. Ta dam kesz a zarhato anya :)

2017. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezek eleg bonyolult megoldasok, azt hittem van egyszerubb ut is. Egyelore rahajtok egy onzaro anyat a normal anya melle. Ez is tobb mint a semmi, raadasul 12db kell belole.
2017. máj. 28. 16:33
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
Kerékpárokhoz lehet kapni olyan csavarokat/anyákat, amelyek csak a hozzá kapott szerszámmal oldhatók. Nézz körül, hátha a neked szükséges méretben is létezik.
2017. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
OK. Akkor megnézem egy kerékpár boltban... hátha. Köszi.
2017. máj. 29. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!