Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell felhajtani autópál...

Hogyan kell felhajtani autópályára?

Figyelt kérdés
Még soha nem mentem autópályán ( kivéve Euro Truck simulator 2- de ott ha vége a gyorsítósávnak akkor rámegyek a leállósávra ls gyorsítok ott. ) most viszont kellene elvileg, egy 68 lóerős Swiftem van szóval úgy kellene megközelítenem a felhajtót, hogy ne legyen a közelemben senki mert ha meg kell állnom akkor 15 másodperc mire 100 ig felgyorsítok. Ha úgy jön ki a lépés, meg kell állnom a gyorsító sáv végén és várni, majd elindulni, nagyon nagyon gyorsan, hogy valaki utol ne érjen... és mindezt 0 autópályás tapasztalattal. Mégis hogyan? Egyáltalán fel merjek menni a pályára?
2017. jún. 22. 15:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem, mi a problémád.

Ha megtalálod az autópályához vezető felhajtó utat, akkor ráhajtasz. Az egy gyorsítósávban folytatódik, ott intenzíven gyorsítasz és besorolsz a rendes sávba. Véletlenül se fékezz le és pláne ne állj meg, mert az rendkívül balesetveszélyes!

De ha vezetsz, akkor elvileg megvan a jogosítványod és a KRESZ-vizsgád. Senki nem tanította ezt neked?

2017. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze...


Eleve a felhajtó sem olyan rövid, ha nem töketlenkedsz akkor már a felhajtón felgyorsulsz 60-70 környékére. Utána ott a gyorsítósáv, ahol csak a 85-90 km/h-t kell elérned ahhoz, hogy a szélső sávba be tudj sorolni. Az mennyi fog azért 68 ló ide vagy oda. Utána meg kivárod amíg ürül a belső és kielőzhetsz a kamionok mögül.

2017. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen a jogosítványom megvan. Elméletben mindent tudok.. de gyakorlatban nem, innét kb. 70km a legközelebbi autópálya, meg arra eddig dolgom se volt :) városi sofőr vagyok.
2017. jún. 22. 15:31
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Tudod mit? Inkább ne vezess. Azt lecarom, ha Te felkenődsz valahova, de engem es csaladom ne sodorj veszelybe....
2017. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Attól mert 68 LE-s Swifted van még simán belehet sorolni csak érdemes 4-ben hagyni a gyorsítósávon, hogy jobban harapjon és hamarabb elérd a 85-öt amivel már beleeht sorolni a kamionok közé. Egyébként nekem egy 1.0- Yarisom van, az kb olyan erős, mint a te kocsid és simán besorolok a legnagyobb forgalomban is. Ha nagyonbizonytalan avgy ,akkor húzasd ki a sebességeket, tehát 50-nél váltazs 3-ból 4-be 70-nél meg 4-ből 5-be és akkor jobban kitudtál gyorsítani. Ha meg mégse sikerül akkor meg ugyanúgy, mint a Euro truckban folytatod a leállósávban. Megállni semmiképp ne állj meg mert 0-ról felgyorsítani balesetveszélyes.
2017. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

De azért még ma hazamehetek, ügye? Autóval jöttem és nem akarom itt hagyni, ipartelep itt éjszakára nem hagynám itt a kocsit. Még akkor is ha csak egy lenézendő Suzuki, van benne hangszóró. Ami drága volt az én pénztárcámhoz képest.


De az jutott eszembe, hogy mondjuk neki is azt írnád, hogy ne vezessen, mert veszélyeztet téged és a családodat? https://www.youtube.com/watch?v=596ovJezv1Q&t=194s


Vagy neki is? https://www.youtube.com/watch?v=TNBLv9sKtM4


Mert ez így nem fair, én mint aggódó sofőr feljövök ide és érdeklődök , hogy miként kéne kivitelezni az első felhajtást és egyéb aggályokat szeretnék kiboncolni ELMÉLETBEN és nekem támadsz, hogy " ne vezessek", mert veszélybe sodorlak. Ez egy kicsit arrogáns viselkedés, mintha érted lenne mindenki, pedig egymásért vagyunk, legalábbis én nekem ez a meggyőződésem erről.

2017. jún. 22. 15:55
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

SOHA nem szabad megállni a gyorsítósávban. Inkább folytasd az utad a leállósávban, ha semmiképp se tudsz besorolni, de erre szinte soha nincs szükség. A lomha kamionok is be tudnak sorolni, és ők sokkal lassabbak a Swiftednél is.

Nos, mire te beérsz a gyorsítósávra, már mész vagy 70-el. Közben indexelsz balra folyamatosan. Tükörben a szemed, ha telített a pálya, akkor is valaki be fog engedni. De ha nincs nagy forgalom, akkor a legtöbben átmennek a belső sávba, hogy nyugodtan be tudj jönni. Nincs semmi ördöngősség benne. Csak tényleg, figyelni kell nagyon.

Na de mégegyszer: SOHA SOHA ne állj meg a gyorsítósáv végén, mert akkor tényleg nem tudsz visszagyorsítani.

2017. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem,.nem a suzukival van baj, nekem is az van.... csak míg Te az Ets2-t (jaj de cuki) nyomod, én valóban 40 tonnásal közlekedek nap mint nap.... mindennap látok ilyen majmokat, ha nem tudaz vezetni, akkor szükséged van gyakorlasra, akkor vegyél pótórákat valami sulinál és gyakorolj. Igen, lehet így is vezetni, mert ha itt majomkodsz, es játszod a sértődöttet, attól még nem lesz gyakorlatod....

Gondold át...

Vagy ha arra vágysz, hogy tutujgassanak, akkor menj a megfelelő fórumra.

2017. jún. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

#5 te ugye nem gondoltad komolyan, amit a kigyorsításról írtál:

"érdemes 4-ben hagyni a gyorsítósávon, hogy jobban harapjon és hamarabb elérd a 85-öt amivel már be lehet sorolni a kamionok közé. [...] Ha nagyon bizonytalan vagy, akkor húzasd ki a sebességeket, tehát 50-nél váltasz 3-ból 4-be 70-nél meg 4-ből 5-be és akkor jobban kitudtál gyorsítani."


Ekkora baromságot rég olvastam. Egyrészt, egy 68 lóerős autó 4.-ben sok mindent csinál, csak nem harap.

Kihuzatásnak nevezed azt, ami inkább kényelmes fölkapcsolásnak nevezhető.

Te 50-nél váltatnál szerencsétlennel 3-ból 4-be, miközben 3.ban a Swift kb. 2500-at forog 50-nél 3.-ban, és az a motor kb. 3500-nál kezd el élni.

Magyarul úgy akarsz "kihúzatva kigyorsítani", hogy még a maximális nyomatékhoz tartozó fordulatszám előtt elváltasz. "Kihúzatni" tudod mit jelent? A maximális teljesítményhez tartozó fordulaton váltasz, és a fordulat felkapcsolás után visszaesik egy jól méretezett váltónál a maximális nyomatékhoz tartozó fordulatszámra.

Valóságban az általad leírt helyzet úgy néz ki, hogy:

-ha közvetlen lakott területről (50km/h) megy rá a pályára, akkor a felhajtón 2-es 70-ig, 3-as 100-ig, és besorolás után fel lehet kapcsolni 4-be, 5-be.

- lakott területen kívül harmadikban megy végig a gyorsítósávon, padlógázzal. Egy autónyi hely mindig van, ahova be lehet sorolni.


Csak jelezném, hogy egy ilyen kategóriás autó 2-ban 85, 3-ban 125 km/h körül szabályoz le, tehát korántsem lett tiltásig húzatva.

2017. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tudom ,hogy cuki, kedvenc játékom. Mi lesz ha veszek pótórákat? Megtanulok autópályán közlekedni? Sajna aki Somogy keleti részén lakik és csak városba, falukba járkál az nem tudja meg milyen közlekedni autópályán, már sokszor végignéztem youtube videókat, de még mindig kéne mit fejleszteni elméletben. :)
2017. jún. 22. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!