Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tartalmaz egy autós...

Mit tartalmaz egy autós iskola szerződés?

Figyelt kérdés
Kb a legfontosabbak érdekelnének. Pl hányszor lehet pótvizsgázni ? És ezt kötelező az autósiskola részéről biztosítani ?

2017. jún. 25. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

Ezt nem az iskola szabja meg.

5 sikertelen vizsga után kell Pestre menned egy speciális vizsgálatra, ahol pl pszichológus is vizsgál.

A vizsgákat természetesen biztosítja az iskola, neked csak az újabb vizsgadíjakat kell fizetni.

Ja, a fenti 5 alkalom az elméletre vonatkozik.


Sajnos van egy szemét rész is a szerződésekben, persze ezzel magukat védik az iskolák.

Az, hogy kizárólagosságot írsz alá, azaz nem válthatsz menet közben sulit, mert máshol olcsóbb, vagy gyorsabb.

Ez akkor rendben is van, ha minden megy a maga útján, hiszen pl. az árra odafigyelsz, amikor kiválasztod az iskolát, ahol tanulni akarsz.

De van olyan, ahol olyan sok a tanuló, és olyan kevés az oktató, hogy a sikeres kresz vizsga után közel 2 évet!!! kell várni, hogy elkezdhess vezetni.

Na ez egy nagy aljasság.

És közben köt a szerződés, nem mehetsz máshova.

Szóval ha még előtte vagy, erről mindenképp tájékozódj, már ott tanuló ismerőstől, vagy akár neten.

Az ott ülő adminisztrátor vagy az autós iskola tulaja nem fogja neked a valóságot mondani, mert ha azt mondja, hogy több hónapot kell várnod, akkor nem őket választod, és ő bukja a pénzt.

Szerintem jellemzően nagy iskoláknál van ez a hosszú várakozás, akik hirdetnek agyba-főbe, oda megy a sok tanuló, főleg most nyáron a diákok, aztán persze ehhez a létszámhoz már nem tudnak megfelelő számú oktatót biztosítani. Aztán lehet, hogy a ballagásra kapott pénzedből elkezded júniusban a jogsit, de még karácsonyra sem lesz meg.

2017. jún. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Olyan nincs, hogy nem válthatsz menet közben autósiskolát, ez hülyeség.

Legfeljebb olyat írhatnak bele a szerződésbe, hogy szerződésbontás esetén ki kell fizetni x összeget. (vigaszdíj?)

Illetve nem tudom, hogy hol váratnak közel 2 évet, én nemrég csináltam a jogsit és sikeres vizsga után kevesebb, mint 1 héttel már vezettem. Nincs olyan ismerősöm aki 2 hétnél tovább várt.

Visszatérve a 2 évre, ezt azért is nehéz elképzelni, mert sikeres KRESZ vizsga után 2 évvel már meg kell lennie a forgalmi vizsgádnak, ha akkor kezdesz el vezetni akkor az régen rossz..

2017. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egész nyugodtan hazudtolj meg...

Végülis biztos csak úgy létezhet bármi, ahogy te tapasztalod, máshogy még véletlenül sem...


Olyan nincs... De van!

Debrecenben nem egy ilyen van, kizárólagos szerződésnek hívják.

Hogy milyen módon lehet kiskaput találni jogilag, arról nem tudok, de az említett vigaszdíjat el tudom képzelni.

A szerződésbe ettől még az van belefoglalva, hogy nem lehet máshova átmenni.

A franc akar kifizetni mondjuk 100 ezret, mikor a legtöbben a jogsi árát eleve gyűjtögetve szedik össze, sőt részletfizetéssel fizetik.

2017. jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Nincs olyan ismerősöm..."


Kisgyerek, sok minden van még a világon, amit nem tapasztaltál, sőt az ismerőseid sem, de attól azok a dolgok még léteznek!

2017. jún. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!