Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most fogok neki menni egy...

Most fogok neki menni egy közúti elsősegély vizsgának tudnátok 1-2 tanácsot adni?

Figyelt kérdés
A problémám az ,hogy a kresz vizsga már megvan de az elsősegélyt sehogy sem tudom megtanulni, nem az én világom már régóta próbálkozok de nem megy esetleg valami ötletetek lenne, hogy tudnék átmenni? eddig 1x sem csaltam de ez egyszerűen nem megy a jogsi meg fontos lenne,kell munkához és a minden napi életemben is nélkülözhetetlen. Bármilyen legális vagy nem legális, tényleg bármilyen tanácsot vagy segítséget szívesen meghallgatok.

2017. aug. 10. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Függ, h milyen kedvük van. Van pár joker, amit mindenképp tudni kell: stabil oldalfelv. , ujraélesztés. Általában értelemszerű dolgokat kell mondani. Nekem mázlim volt, mert a szigoru csávó pont telefonált, megúsztam. Összességében a vezetésben ez a legkönnyebb, és legrövidebb vizsga
2017. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
ja, és még valami, aminek én örültem volna, ha mondják: Érkezési sorrend!! hiába időpont van, sokan vannak, az megy vizsgázni hamar, aki a vizsgaszoba ajtóhoz ül, mint az orvosnál!!! /Debrecen/
2017. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elsősegély vizsgának sajnos, de nem sok gyakorlati haszna van.

Az igazolás viszont kell a jogosítványhoz.

Nem nehéz a vizsga annak, aki elmegy két bemutató előadásra, de aki otthon tanul, annak nyűgös lehet.

Kötelező bemutatni az újraélesztést, amit az említett előadásokon ki lehet próbálni, be lehet gyakorolni, aki a vizsgán találkozik először próbababával az meg fog lepődni, mennyi re nem egyszerű, erőt igényló a feladat, és a babán lévő érzékelők ráadásul jelzik is a művelet jó, avagy hibás - vizsgáztatótól függ, hogy ezzel törődik-e, vagy sem.

A másik gyakorlat, amit kötelező bemutatni, a stabil oldalfektetés, bár ezt olykor mégsem kérik.

Még ritkább esetben kérnek gyakorlati bemutatást igénylő feladatokat, pl. bukósisak levétel, kötözések, fogások.

A villámkérdéseknél annyi a lényeg, hogy a leírásból felismerje a vizsgázó a sérülés jellegét, 1-2 mondatban elmondja a teendőket.

Nem meggyógyítani kell a sérültet, hanem a mentő kiérkezéséig megfelelően ellátni.

A vizsga nem tart öt percig sem, s abban már a vizsgaigazolás kiállítása is benne van.

2017. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Voltál felkészítésen? Ha nem, akkor mindenképp menj el. Egy oktató. :)
2017. aug. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen voltam 1 órán ott kipróbáltam csak az 2 hete volt, most kreszvizsga már megvan és megyek rutin pályára csak ez az egy ami nekem húzós, hogy nem lessz meg.
2017. aug. 11. 21:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elsősegély vizsgaigazolást a jogosítvány kiadásához kell majd bemutatni, nem szerves része a vezetés tanulásnak, akár a forgalmi vizsga is letehető a hiányában, de a jogosítvány kiadásához kérni fogják - a lényeg, hogy nem kell kapkodni vele, ha nem megy elég jól, van időd még gyakorolni.


A rutinvizsgát néhány éve eltörölték, sok oktató ezért nem is rutinpályázik a tanulóval, rögtön közúton kezdik az oktatást.

Mások eltöltenek rutinpályán is néhány órát, de nem érdemes túlzásba vinni, ott sokat nem lehet tanulni, 1-2 gyakorlás után ki kell menni "terepre".

Tanulni kell az autó kezelését, de az utakon kezdetektől fogva rá van kényszerítve a tanuló arra is, hogy figyeljen kifelé is, ennyivel máris előrébb tart, mint a rutinpályán.

2017. aug. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!