Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldi jogosítványom elvetté...

Külföldi jogosítványom elvették Magyarországon, ha vissza akarom szerezni el kell hagynom az országot? Többi lent.

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy elvették a jogosítványom Magyarországon, én kettős állampolgár vagyok és a jogsim román. A rendőrségen azt mondták, hogy leküldik a lakcímemhez tartozó okmányirodába és ott majd kitudom venni csak egy papírt kell kitöltenem, hogy Magyarország területén nem vezethetek, de Romániában igen. Az okmányirodában viszont azt mondták, hogy csak akkor adják vissza ha kitöltök egy papírt arról, hogy elhagyom Magyarország területét addig amíg az eljárás tart. Most akkor melyik a valós dolog??

2017. aug. 23. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Az igazság az, hogy Romániába fogják visszaküldeni az ottani lakcímed szerinti hivatalba. Majd ott keresd a jogsidat néhány hét múlva.
2017. aug. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem. Tudom hol a jogsim és ki is akartam venni, de azt mondták csak akkor adják ki ha kitöltök egy papírt arról hogy elhagyom az országot. Nekem már nincs román lakcímem csak magyar így ha elhagyom az országot nem lesz hova mennem. A kérdés inkább az, hogy most melyik a valós törvény, hogy el kell hagynom az országot ha vissza akarom most kapni vagy csak nem vezethetek
2017. aug. 24. 17:12
 3/3 anonim ***** válasza:
azért az durva ha csak ennyiért tartózkodnod se (nem vezetőként se) kéne MO-on... bakker EU van! sőt eleve bárki mást (külföldit) is KITILTANI innen csak bűncselekmény esetén lehet (sőt még akkor is csak indokoltan, gondolom egy lopásért még nem)
2018. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!