Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vonat baleset a kamionos vagy...

Vonat baleset a kamionos vagy autós átmegy a piroson és bent ragad a 2 sorompó között de még van vagy 20-30 másodperce de ott áll mért nem töri át a sorompot?

Figyelt kérdés
Youtubon rengeteg ilyen videó van nem èrtem... Lehet egyszerűen le sokkol az ember?
2017. aug. 26. 23:51
 1/10 A kérdező kommentje:
2017. aug. 26. 23:53
 2/10 A kérdező kommentje:
Pl itt is 1:10 töl
2017. aug. 26. 23:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert balfszok...
2017. aug. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan még nem kerültem ilyen helyzetbe (és valószínűleg nem is fogok, mert nem hajtok át a piroson), de én gondolkodás nélkül padlógázt nyomnék ilyen helyzetben.

Ez a sofőr tényleg egy balf_sz volt: áthajtott a piroson, majd megállt a síneken.

2017. aug. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek többsége természeténél fogva ilyen helyzetben hajlamos bepánikolni. Márpedig olyankor nem igazán működnek jól a döntési folyamatok.
2017. aug. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Ha tudatosan nem készülsz egy ilyen döntési helyzetre, nincs meg a fejedben az a tett-következmény lista (dőntési fa), ami alapján dönteni tudnál. Gázt adjak? Akkor lehet, hogy fennakadok és nem tudok elmenekulni. Meneküljek? De akkor lehet, hogy pont jön már a vonat és rámtolja a kamiont. Maradjak? Hát akkor a roncsok megsebesítenek engem és azért hagyom ott a fogamat. Mindezt zongorázd le fejben pár másodperc alatt...
2017. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 veterán vas ***** válasza:
100%
Az álmoskönyv szerint, már az sem túl egészséges dolog, hogy valaki villogó piros jelzést látva behajt egy vasúti kereszteződésbe. Na de az hogy ezek után, még mértani pontossággal megáll a sínpálya közepén, és csak bambán és tehetetlenül néz ki a fejéből.... az már egyszerűen felfoghatatlan.
2017. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért a sorompó sem műanyagból van...nem lehet azt csak úgy 10-el áttörni.
2017. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Azért a sorompó sem műanyagból van"


A csapórúd mindenhol úgy van felszerelve, hogy esetleges nekihajtás esetén leszakadjon a mozgató szerkezetről, és nem az egész tartószerkezetet, mozgatóművet és betonalapot minden baleset után.


https://www.youtube.com/watch?v=0Qk6V9HpGus


https://www.youtube.com/watch?v=9oRH1IxvyB4


Egy motoros is simán letöri, pedig az nem túl kemény ellenfél:

https://www.youtube.com/watch?v=hCG6vDfFd-w

2017. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 veterán vas ***** válasza:
100%
Szerintem tökmindegy, hogy miből van a sorompó, adott helyzetben valószínű megpróbálnám áttörni. Egy törött szélvédő vagy egy görbült tetőlemez még mindig jobb, mint ottmaradni. Az mondjuk továbbra is kérdés, hogy miként lehet beszorulni a két sorompó közé?
2017. okt. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!