Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi idő van...

Szerintetek mennyi idő van még hátra, hogy az önvezető kamionok "átvegyék az utakat"?

Figyelt kérdés
Pont ma hallottam a hírekben, hogy a Waberers autópályán 50km- es szakaszon tesztelt egy kisebb konvojt. Most szereztem meg a CE kategóriás jogosítványt, már csak GKI van hátra, és munkába állhatok. Nagyon régóta szeretném kipróbálni ezt a hivatást, és már nemsok kell, de attól félek ennek már nemnagy jövője van.Ti hogy látjátok ezt? Mennyi időt jósoltok a mai értelemben vett kamionozásnak?

2017. szept. 15. 13:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
27%

Még 10 évet annak, hogy a kamiont teljes mértékben a sofőr vezeti.

Utána egy átmeneti 10 évet, amikor a sofőr már "csak" azért ül a kamionban, hogy vészhelyzetben beavatkozzon (kb. ahogy most egy Tesla robotpilóta működik).

20 év múlva szerintem már sofőr nélkül fognak a kamionok járni. Legalábbis az autópályákon bizosan, maximum a pályák mellett lesznek (amúgy is ott vannak jórészt) a DEPO-k, ahol átveszi a rakományt majd egy valódi emberi sofőr és kiszállítja a városokba.

2017. szept. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
27%
Amíg kapható emberi vezetésű kamion, addig munka is lesz benne.
2017. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Alex Fly ***** válasza:
27%
Amíg az ember jóval olcsóbb, mint az önveuető MI, addig nem kell aggódnod.
2017. szept. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
30-40 évig még tuti lesz melód. De szerintem több is. Ha lesz is olyan okos ez a sz*r technika, hogy egyedül guruljon az autópályán, teljesen biztos vagyok benne, hogy felügyelet nélkül nem mehetnek majd ezek a kamionok. Mint ahogy a repülőgépek sem mennek pilóta nélkül, pedig elvileg képesek lennének rá.
2017. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Ameddig nem biztonságosan elszigetelt pályán haladnak ezek az önvezető kamionok, addig fel fog merülni a bizalom kérdése, márpedig ameddig ez felmerül, addig biztos lehetsz benne, hogy sofőr lesz a kormány mögött, legfeljebb az automata vezet helyette. Én azt mondom, hogy az állásodért nem kell aggódni, de az unokáidnak már esélyes, hogy csak történelem lesz. :)
2017. szept. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
54%

Soha az élteben nen szoritják ki az embert a robotok . Van egy gikszer a robot le tilt az ember meg akkor keres más meg oldást de akkor is meg oldja

Robotnak ki lyukad a kereke na azt magától nem cseréli ki meg nem áll be a kutra tankolni

2017. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

"Soha az élteben nen szoritják ki az embert a robotok"


Ültél metrón mostanság barátom? Majd nézd meg hány sofőr ül a szerkezet elejében...


" Van egy gikszer a robot le tilt az ember meg akkor keres más meg oldást de akkor is meg oldja "

A robot nem "tilt le" és annak az esélye, hogy gixer legyen már most is jóval kevesebb, mint egy emberi sofőrnél, pedig még gyerekcipőben jár a technológia. A gép nem fárad el, nem hibázik, nem mér fel rosszul helyzetet.


"Robotnak ki lyukad a kereke na azt magától nem cseréli ki meg nem áll be a kutra tankolni"

A tankolás könnyedén áthidalható nagyobb tankkal (mondjuk, mert mag a pilótafülke, mint olyan teljesen feleslegessé válik). A nyugati "civilizált" világban meg már manapság sem a sofőr cserél kereket, hanem hív egy autómentőt vagy gumist. Ezt a gép is meg tudja tenni.

2017. szept. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

#7


Remélem a te munkádat is majd a robotok végzik.

Ha a robotok ilyen kur.a jók, minek ember a földre?

2017. szept. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nem megsértődni kell, hanem többre használni a fejed annál, mintsem, hogy ne csússzon a szemedbe a kalap és elfogadni a tényeket.


Nem rosszindulatból írtam amit írtam, tökéletesen hidegen hagy, hogy egy robot vagy egy ember vezet egy kamiont. Viszont ebbe az irányba megy a világ. Ha az én munkám is kiváltja egy robot majd akkor én is keresek más munkát, ennyi.

2017. szept. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
És ha mondjuk a munkádat amit szeretsz inkább robottal végeztetik el helyetted, te pedig olyan munkára kényszerülsz amit utálsz, hogy tetszene? (Nem támadásképp, csak felmerült ez a kérdés.)
2017. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!