Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezethetek Magyarországon 17...

Vezethetek Magyarországon 17 évesen egyedül személygépjárművet?

Figyelt kérdés

Több helyről halottam, hogy Magyarországon már 17 évesen vezethetnek egyedül, de ha én szlovák állampolgár vagyok sajnos, ha átkerülök magyarországra, akkor vezethetek ott egyedül? Mert itt szlovákián, csak nagykorú mellett vezethetek, akinek már 10 éve jogsija van...

Nem találtam erre semmi törvényt..



2017. szept. 19. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk nincsenek ilyen idióta törvények szerencsére (van helyette más), úgyhogy vezethetsz egyedül.
2017. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem vezethetsz Magyarországon sem 17 évesen se egyedül se kisérővel. Egyszerűen csak azért, mert a jogsid csak 18 éves korod után lesz érvényes külföldön. Ez a magyar jogsira is érvényes, 18 éves korukig csak Magyarországon közlekedhetnek vele a srácok.
2017. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És a rendőr nem büntethet meg a szlovák törvény szerint, mert már ilyet is hallottam.
2017. szept. 19. 17:56
 4/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon a magyar törvények alapján bírságol a rendőr. Ránéz a jogsidra látja, hogy szlovák te meg nem vagy 18 éves, és kiszállít az autóból. Mehetsz gyalog tovább.
2017. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy előttem írták. 18 éves kor alatt nem vezethetsz külföldön, jelen esetben neked Magyarország a külföld. Otthon, pedig az otthoni törvény az érvényes, ha ott az van, hogy kell, akkor kell egy kísérő, de erről inkább egy szlovák oldalon kéne utánajárnod, nem itt...
2017. szept. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az uniós jogszabály B kategória esetén a 18 éves korhatár, amitől a tagállamok eltérhetnek, de az csak az adott ország területén, az adott ország állampolgáraira érvényesíthető.

A konkrét kérdést alapul véve, szlovák állampolgár csak 18 évét betöltve vezethet Magyarországon autót, de 18 évnél fiatalabb magyar állampolgár sem vezethet Szlovákiában szülői felügyelettel sem, az ott csak a szlovák állampolgárokra érvényes könnyítés.

2017. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3/6

Milyen szlovák törvény alapján nem büntet a magyar rendőr?

2017. szept. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Magyar állampolgár magyar jogsival vehethet m.o.-n bellül 17 évesen egyedül szgk-t

Én most vizsgázta 17 vagyok amint meg kaptam a kártyák 1.5héttel késöbb már az nap délután hoztam el az első kocsimat . Biztosítonál mindenhol mondták hogy 18 éves koromig csak ha 18 feletti érvényes jogsis ül melletem akkor vezethetek .

Hiába unio én se vezethetek szolovákiában egyedül

Te se vezethetsz itt mint külföld egyedül ha nem vagy magyar állampolgár és nem magyar a jogsid

2017. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És mi lenne a ha szlovákiában nem lenne olyan törvény, hogy nem sazabad külföldön vezetnem? Akkor hiába vagyok 18 alatt, vezethetnék nem?
2017. szept. 23. 18:10
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem lehet kijátszani ezt valahogy? Kibeszélni magam? :D
2017. szept. 23. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!