Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A C+E kategóriát milyen...

A C+E kategóriát milyen szerelvénnyel könnyebb megcsinálni?

Figyelt kérdés

Én a félpótra szavaznék, mert az csak 1 helyen csuklik.


Mi a véleményed/tapasztalatod erről?



2017. nov. 12. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az autósiskolák 99%a tehergépkocsi+nehézpóttal (általában a középen két tengely típus) oktat. Ez is csak egy helyen csuklik.

Nyergessel a kamionsuli oktat csak.

2017. nov. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2017. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt a "középen két tengely" típust tandemnek nevezik. Egyébként a kobela autósiskolának is van nyergese oktatásra.
2017. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tandem szerelvénnyel oktat a legtöbb iskola, egyébként nyergessel könnyebb a tolatás.
2017. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A forgózsámolyis követ téged a legjobban, bár tolatni azt a legnehezebb.... de az sem megoldhatattlan.
2017. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tandem.

Kicsi is, egy helyen csuklik.

Nyerges is egy helyen, de egy kezdőnek hatalmas, ritkán oktatnak vele.

Forgózsámolyost mostanában nem láttam.

2017. nov. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a suliban ruton vizsgáig tandem volt, városin forgózsámolyos, és a valóéletben nyergessel megyek 😂
2017. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Tandem van a legtöbb suliban, nyerges szerelvényt tudtommal egyáltalán nem használnak, ami érthető is (mert mikor csak a C kategóriát csinálod, akkor csak a nyerges vontatóval tudnál menni üresen, ami eléggé rossz).

Vannak forgózsámolyos pótkocsis szerelvények is, de nyilván azzal nagyon nehéz tolatni még egy tapasztalt kamionosnak is, egy tanulónak horror. És ami azt illeti, ez a legkevésbbé elterjedt is.

2017. nov. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én most csinálom az E kategóriát és nyergessel tanulok: ATI Veszprém, méghozzá ezzel a paripával: [link]
2018. ápr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!