Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha van egy kamionom és csak...

Ha van egy kamionom és csak úgy vezetgetni akarom ahhoz is kell PÁV meg GKI kártya?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha mint magánszemélynek a nevemen van egy vontató+pótos és én ezt szeretném vezetni (nem fuvarozni akarok vele, csak elmenni vele A-ból B-be) akkor is kell PÁV meg GKI, tachográf?

A jogszabályban az van, hogy közúti árufuvarozásnál kell. De ha nem fuvarozok semmit. Egyszerűen nekem ez hobbim, hogy kamiont vezetgetek akkor is kell?



2017. nov. 15. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Igen. A járműhöz kell. Ha üresen mész, akkor is, legalabbis ami a jogsit illeti. Szerintem a tobbi is kell. Alighanem ha veszel egy Airbust, azt sem vezetheted a vitorlazogep licenszeddel es nem eleg bele a mobilod gps-e muszerezettsegnek.
2017. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem fuvarozol Páv és Gki nem kell. Tachográfmentességet a 561/2006. Ek. rendelet 3. és 13. cikkelyében találod.
2017. nov. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elnezest, én csak a kamionos vizsgára gondoltam, pav -ra nem. Figyelmetlen voltam
2017. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azt azért vágtam, hogy egy C+E azért minimum kell kamionra (már ha közútra is ki akarok menni). Csak ezt nem tudtam.

Csak kiványcsiságból kérdeztem. Nincsenek ilyen terveim. De el tudok képzelni olyat, hogy valaki hobbiból vesz egy Scaniat.

2017. nov. 16. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak a traktort akarid pót nelkül vezetni, ahhoz elég a C, ha póttal akarod akkor CE kell....

Ha csak ugy sajat hasznalatra, boltba rokonokhoz menni, akkor nem kell sem gki, sem pav....

2017. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!