Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tilosban parkolás, ha semmi...

Tilosban parkolás, ha semmi nem látszil a cetlin?

Figyelt kérdés
Nyíregyházán a KGST piac előtt parkoltam. Hosszú parkoló elején majdnem megálltam de rokkant táblát láttam kirakva, és egy balra nyilat. Ezért odébb mentem vagy 100 métert, és leparkoltam. Aszfaltra nem volt felfestve semmi, és táblát se láttam. Egy órát voltunk bent mikor kijöttünk elindultam akkor vettem észre egy cetlit rajta. Otthon láttam mi van rajta. Teljesen elázott. Annyi látszott rajta hogy tiltott helyen parkolt, a rendszám talán, alatta hogy feljelent, helyszíni bírságot kiszab, vagy hogy figyelmeztet, az nem látszik! A hely idő még látszik, más mem. Név, vagy pecsét hogy ki rakta rá az nem! Így most nem tudom mi van! Hol lehet érdeklődni hogy ki rakta rá? Feljelentés esetén valami mikulás csomag félét nem kell kirakni?

2017. dec. 3. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
A közteres nem hagy "mikulás csomagot" majd küldik levélben a csekket.
2017. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Én is ilyet kaptam ma a korzónál.

Ahogy megálltam 5 perc múlva egyből, szánalmas férgek, bezzeg mikor az otp banknál álltam a cégessel 3 napig akkor semmi nem volt belőle. :D

Neked azóta már jött valami?

2017. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, már megjött hogy nyilatkozzak ki vezette a kocsim! Érdekes hogy nem várakozást írtak, hanem hogy tiltott helyen történő várakozás. Neked volt rajta fejléc, hogy ki rakta rá? Az időpont jó a cetlin? Fejléc fontos, mert ha nincs rajta hogy melyik hatóság tette rá, az úgy nem szabályos! Rendőr ismerős mondta hogy úgy nagyon támadható a feljelentés, és náluk pl bukna is az ügy, eljárási hiba miatt.
2017. dec. 29. 01:07
 4/9 anonim válasza:

Nekem konkrétan csak annyi van rajta hogy.

Feljelent, a rendszámom, aláhúzva hogy kérem távozzon, a másik oldalt meg hogy Megállni tilos tábla hatálya alatt parkol, utca dátum meg időpont, semmi név vagy pecsét ilyesmi, ez ott lent történt a korzónál a nav épülete mellett a járdánál, tegnap valamiért mindenki ott állt meg, nem csak én, ma bezzeg senki nem állt ott szabálytalanul, ha ma megyek tuti nem állok ott meg.

2017. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekem alkusz ismim aki már szintén kapott ilyet, azt mondja hogy teljesen rendben van így is hogy semmi nincs rajta, így is úgy is megbüntetnek, de fel lehet lebbenni hogy nem te vezetted, és akkor elvileg nincs belőle semmi.
2017. dec. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Budapesten nem szabályos a XX. kerületi Igazgatási osztályon lévő ismerős mondta! Lehet mindenki másképp értelmezi a törvényt! Hasonló szervnél dolgozom, nálunk egy jegyzőkönyvön nincs bélyegző, fejléc, vagy rossz a dátum időpont, az másodfokon simán elbukik. Ha büntetést kapok tuti elviszem az ügyet másodfokra, mert nem egy rendőr, jogász mondja hogy úgy szabálytalan!
2017. dec. 30. 09:38
 7/9 anonim válasza:

Neked egyébként egyből jött csekk is?

Meg majd írd meg végül mi lett belőle, ha nem is itt akkor privátba.

Kíváncsi vagyok hogy megy a menete.

2018. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp jön a bírság, az hogy elázott vagy hiányosan van kitöltve a kutyát nem érdekli. Rossz helyen parkoltál, lefotóztak, megy majd a bünti. Velem ugyanezt eljátszották. Nem hősködtem, mert csak rácsesznék még jobban. Kifizettem a kis bírságot, majd utána b-sztam oda az orruk alá a szennyüket, rohadjanak meg. Akkor már nem tudnak plusz büntetést kiszabni úgyse... Tetves szarok. Remélem a gyerekük rákgyógyszereire költik, mert nem az autósokra az biztos...
2018. márc. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Picit elfelejtettem ezt a kérdésem! Kb 4 hónap telt most el mióta megjött az első levél a feljelentésről, azóta semmit nem kaptam. Mivel mindenhol van ügyintézési határidő, és az enyém már 90 napon túli, így jó eséllyel már megszüntették az eljárást bírság nélkül.
2018. ápr. 1. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!