Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy olyan járművel kapnak...

Pklaci4 kérdése:

Ha egy olyan járművel kapnak el ittas vezetésért, amire hivatalosan nem kell vezetői engedély (PL: elektromos roller) elvehetik a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Eszem ágában sincs taj részegen bármire is felülni ,csak haverommal van hogy 1x-1x megiszunk nála egy sört és kényelmesebb lenne a falu másik végére el mászkálni vagy akár merre menni,sokan mondják várj 3 órát és mehetsz, de nem vagyok én ennek híve ,nagyon drága volt a jogsi és nem akarok rábaxni ,picit idegesítő hogy egy sör után már gyalogosan is félve lehet kimenni az utcára

2017. dec. 31. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Én utoljára 1 éve ittam sört akkor biciklivel mentem, és nem féltem, szóval az utolsó mondatod helytelen ebben a formában, én nem féltem, pedig sok mindentől félek.


Úgy tudom, hogy adott kategóriát veszik el, javítsatok ki ha tévedek kedves utánam szólók, de itt olvastam ,hogy kérdezőnek elvették a B jogsiját, de a C még megvolt meg az A is. Nem emlékszem a kérdés számára, de nyáron volt, hivatkozni rá nem tudok, szóval csak annyit mondok biztosra, hogy menj inkább biciklivel és ha van lehetőséged akkor a járdán. :)

2017. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan eszközzel kapnak el, amire nem kell jogsi, nem kėrdezik meg van e jogsid. Nem fogják elvenni. Szabálysėrtės. Bűncselekmėny esetėn elvehetnėk meg eltilthatnak egy adott kategóriától,de ezesetben ez sem állja meg a helyėt.
2017. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:

Nem veszik el. Ha olyan járművel mész, amelyre nem kell jogsi, akkor el sem kéri a sün.

Mondjuk az eletromos roller nem jármű...

Ja és ha az első válaszoló hatására kerékpárral mennél -amelyen valamilyen oknál fogva nincs zéró tolerancia-b akkor eszedbe se jusson a tanácsa szerint tilosban közlekedni! A járda a gyalogosoké, ott a járművek közlekedése tilos.

2018. jan. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen tilos, de este és írta, hogy iszik.. ha baleset van ne adj isten akkor azt veszik elő aki ivott, vagy annyira ivott ,hogy képtelen a sávban maradni... elesik, nem írom tovább..
2018. jan. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van itt egy ORFK-állásfoglalás (2017.09.12. 13:03 ):

[link]


A lényege, hogy típusvizsga alapján az elektromos roller lehet segédmotoros kerékpár vagy lassú jármű.

Ha egyik sem, akkor nem jármű, és nem vehet részt a közúti közlekedésben.


Szóval, a szankciók is ez alapján változhatnak.

Alapesetben, a roller a KRESZ alapján akár kerékpárnak is minősíthető (olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti), de erről sehol nem olvastam, hogy ténylegesen is ebbe sorolnák. Ám nincs kizárva, hogy mégis.

2018. jan. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

@4: amíg járművezetésre képes állapotban van, addig az úttesten is nyugodtan közlekedhet. Ha annyit ivott, hogy már nem, akkor a járdán sem közlekedhet vele.

Az is igaz, hogy ha ittasan baleset történik, akkor felelősségre lesz vonva. A járdán ettől függetlenül is 100% a büntetés.


@5: igen, a kerékpárra vonatkozó definícióknak általában megfelelnek ezek az eszközök. Ebben az esetben viszont a kötelező felszerelésekkel szokott gond lenni... Azok nélkül ugyanis kerékpárral sem vehet részt a forgalomban.

2018. jan. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!