Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hányszor mehetek Pótvizsgázni...

Hányszor mehetek Pótvizsgázni kreszből? Ha netán nem sikerül és új iskolába is iratkozok be minden előröl kezdek az amúgy lehetséges? Érdemes átiratkozni másik suliba Budapesten?

Figyelt kérdés

Jelenleg a csigavér autóiskolánál tanultam jártam B kategóriás jogsira, sajna nem sikerült a kresz vizsgám .

Nem tudom hogy érdemes lenne e mindent előről kezdeni átiratkozni másik autós suliba.


2017. dec. 31. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
talán 5 ször mehetsz aztán kezdheted előlről.
2018. jan. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akárhányszor mehetsz kresz vizsgázni. Annyi van, hogy az oktatás megkezdésétől számított 1 éven belül le kell vizsgáznod. Ha ez nem sikerül, akkor újra részt kell venned a kresz tanfolyamon.
2018. jan. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kreszből akárhányszor lehet vizsgázni. Forgalminál viszont 5.ig lehet,aztán elküldenek Páv vizsgálatra.

Átiratkozni csak nyomós indok esetén ajánlott,mert átigazolási díjat is meg kell fizetni.

2018. jan. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a válaszokat.
2018. jan. 1. 01:56
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Másik iskolában sem tanulja meg helyetted senki a tananyagot, az autós iskolában a tanulóra van bízva a tanulás.

Aki a KRESZ vizsgán megbukik, felkészületlenül ment oda, nem a tesztlapokon totózva kell készülni, hanem a szabályokat megtanulni, megérteni, azok ismeretében megválaszolni a kérdéseket

2018. jan. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Az elméleti vizsgák száma valóban nincs jogszabályban korlátozva.

Az az 1 év, ami a # 2-es válaszban (2018-01-01 00:25) szerepel, csak 9 hónap.


„Elméleti vizsgára az bocsátható, aki

a tanfolyam elméleti részét az 5. § (3) bekezdésében foglaltak szerint elvégezte és az első vizsgaeseményig az adott tanfolyam megkezdésétől számított kevesebb, mint kilenc hónap telt el,” ← 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól 10. § (1) a)


A GKM rendelet hatályos, teljes szövege elolvasható, például, itt: [link]

2018. jan. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A #6-os sz. válasz (2018-01-01 11:35) szerzője félreértelmezte a jogszabályt.

A 9 hónap arra van, hogy az első vizsgán részt vegyen.

("Az első vizsgaeseményig az adott tanfolyam megkezdésétől számított kevesebb, mint kilenc hónap telt el")


A releváns paragrafus így szól:

"10. §

(5) Amennyiben a tanuló a tanfolyam kezdetétől számított tizenkét hónapon belül nem teszi le sikeresen az elméleti vizsgáit, akkor csak a teljes tanfolyam megismétlését követően jelenthető ismét elméleti vizsgára."

2018. jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

*(2018-01-01 11:07)

Lehet, hogy nem másnaposan kéne gyakorizni... :D

2018. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Én is úgy gondolom, ahogyan az 5 - ös. Aki ezen megbukik, az nem készült becsületesen. Emberélet kioltására alkalmas eszköz az autó. Legyen bennetek annyi gerinc, hogy becsületesen készültök vagy lemondjatok róla ha nem megy...
2018. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!