Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lézeres szemműtét után mi a...

Lézeres szemműtét után mi a teendő, ha olyan jogosítványom van, amivel elvileg csak szemüvegben vagy kontaktlencsével vezethetek?

Figyelt kérdés
Nyilván ha felveszem a régi szemüvegem, abban jó szemmel már semmit nem látok, viszont elvileg nem vezethetnék szabad szemmel, új orvosi alkalmassági vizsgálatot kell kérni?

2018. jan. 13. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
cseréltesd ki a lencsét sima üvegre amíg megkapod az igazolást
2018. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Leginkább semmit.

Hasonló cipőben jártam én is, nekem azt mondták szemklinikán, hogy vigyem magammal a papírt arról, hogy volt szemműtétem, és igazolták, hogy 100%os (vagy fölötti) a szemem, így nem kell szemüveg. De leginkább tojnak rá. Engem is állítottak már meg, rá se kérdeztek, hogy miért nincs rajtam szemüveg, pedig ugyan úgy írva van.

Majd mikor köv jogsid csinálod, akkor már úgy kell megadni, hogy nem kell szemüveg

2018. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, bár valóban nem szokott érdekelni senkit, mert ugye akár kontaktlencse is lehet rajtad ami nem látszik, max akkor magamnál tartom az orvosi igazolást.
2018. jan. 13. 17:36
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Meddig érvényes a jogosítványod?

A meghosszabbításkor kell olyan alkalmassági papirt beadni az okmányirodának, amelyiken nincs korlátozás ( szemüveg, kontakt lencse viselés), úgy a jogosítványon nem lesz.

Az orvosnál oda kell figyelni, mert hajlamosak figyelmen kívül hagyni a változást, szólni, ha továbbra is szemüveg viseléssel akarják érvényesíteni a jogsid ( ehhez természetesen szemüveg nélkül kell tudni leolvasni a betűket, számokat)

2018. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
100% feletti szem? Haha . Az milyen? Távcső nagyító funkciós?
2018. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"100% feletti szem? Haha . Az milyen? "

Átlagon felüli, értelemszerűen.

2018. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Spricc6!


A látásélesség-vizsgáló táblán 1,0 értékű látás annak a sornak a látása, amelynek a jobboldali oszlopában a 21-es szám van: [link]

Jogszabályokban, ahol látásélesség követelményeket állapítanak meg, például 0,5-es kétszemes látásérték, vagy például 0,8-es egyszemes látásérték szerepel.


A köznyelvben, és gyakran az orvosok sem ezt használják, hanem, például 0,5-es helyett 50%-ot, vagy például 1,0 helyett 100%-ot mondanak, ez érzékletesebb.

Ha azt mondják, hogy 0,8-es a látásélesség, ez a legtöbb embernek semmit sem mond. Jó, jó de mennyi a jó látás? 2, vagy 3,5, vagy 10, vagy mennyi? Mihez kell viszonyítani a 0,8-et?

Ha azt mondják, hogy 80%-os a látásélessége, azért azzal úgy képben van az ember.


A táblán az 1,0 látásélesség (másképp 100%) alatt is van olvasnivaló sor. Ez, hivatalosan is 1,0 feletti (vagy másképp 100% feletti) látásélesség megállapítására szolgál. Vannak foglalkozások, hivatások, ahol az ilyen látásélesség elvárás.

2018. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát még jó 9 évig érvényes :D
2018. jan. 14. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!