Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetői Engedély érrvényesége...

Vezetői Engedély érrvényesége most ez hogy is néz ki?

Figyelt kérdés

Tehát ma voltam jogosítványt csináltatni, mert a régi elveszett!


5 évre kapom mivel hivatásos az az 102 es kódos A,B,C,D,E,TR kategória PÁV 1.2


5 évre kaptam igaz azt tudom hogy születésnaphoz van kalibrálva az érvényesség, és a születésnap elött megy valaki akkor vissza fele kalibrálja a rendszer, ezzel nincs is baj mert világos!


DE azt nem értem igaz 5 évre kaptam mint vezetői jogosultság ! De személyazonosításra is 5 évre kaptam az az ami az első oldal .


A régi jogosítványom amit 2016 ban csináltattam 5 évre kaptam akkor is 102 es kóddal viszont az első oldala 10 évre volt érvényes mint személyazonosítás céljára!


Tehát most a teljes okmányt az orvosi alkalmasságihoz viszonyítják ... és nem kapható már 10 évre ilyen esetben sehogy sem a vezetői engedély ?


Kérlek írjátok már meg inkább hivatásosak írjanak akik most az elmúlt 1 évben csináltak jogosítványt, és meddig kaptátok meg személyazonosításra ? Ameddig az orvosit kaptátok?


Kértem az okmányirodába hogy, az első oldalát 10 évre kérem azt mondta hogy ez már nem lehetséges nem tudom hogy igaz e vagy csak téves infót kaptam megint ?


Köszönöm a válaszokat !


2018. febr. 3. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

„A vezetői engedély a személyazonosság igazolására a vezetői engedély érvényességi időpontjáig, a 65. életévüket betöltöttek esetében a vezetői engedély érvényességi idejének lejártát követően is alkalmas.” ← 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 5. § (4)

Ezt a pontot beiktatta az 516/2017. (XII. 29.) Korm. rendelet 19. §-a. Hatályos: 2017. XII. 30-tól.

[link]



Nem függ alkalmassági csoporttól. December 30-tól 1. alkalmassági csoport esetén is addig alkalmas személyazonosításra is, mint ameddig vezetésre.

Nem tudom, hogy ez miért gond számodra? Az egészségi alkalmasság lejárta esetén okmánycserét végeznek, a régi vezetői engedélyt bevonják. Mire mész vele, ha személyazonosításra még évekig alkalmas lenne a bevont engedély? Sokan el is vétették, mert az előoldali dátumot tartották az engedély érvényességi idejének. Nem is tudták, hogy lejárt. Így legalább ne tévesztik el.

És, személyazonosító igazolványt illetékmentesen, azaz ingyen csinálnak.

2018. febr. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm tehát akkor addig jó személyinek is ameddig vezetésre érvényes 2017 decemberétől ?:(
2018. febr. 3. 02:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan.
2018. febr. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem, hogy miért baj neked.

Ha lejár az orvosid, akkor úgyis újat csináltatsz.


Egyébként nem helyettesítheti teljesen a személyit, mivel a határon nem léphetsz át jogsival, csak személyivel vagy útlevéllel.

2018. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm az van nálam szemilyiként is azt használom :) Mert régebben nem így volt úgye az AM és K kategóriaf alapból 10 évre adták mert azokhoz nem kell orvosi
2018. febr. 3. 14:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Eddig sem értettem a gondod, úgyhogy nem írhatom a 14:27-es kommented után kevésbé értem.


„Régebben nem így volt.” Jó kis összehasonlítást írtál. Most van egy rahedli kategóriád, te meg összeveted, mikkel is? Csináltass 1. alkalmassági csoportot, igaz, hogy akkor „C”, „D”, „E” kategóriás járművet nem vezethetsz, de nosztalgiázhatsz, minden úgy lesz, mint régen. Ha még nem töltötted be az 50. életéved, akkor 10 évre kapsz alkalmasságit (szülinaptól függően, közel 10 évre), és addig lesz alkalmas személyazonosításra is. Boldogan élhetsz.


A vezetői engedélyem 2066. (!!!) áprilisáig alkalmas személyazonosításra. És tudod mire megyek vele? Negyedév múlva lejár az egészségügyi alkalmasságim, ha vezetni akarok, új vezetői engedélyt kell csináltatnom, ezt leadom. Akkor mi a csudát jelent, hogy 2066-ig alkalmas személyazonosításra? Majd lopjam vissza az okmányirodából?

2018. febr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké köszi!


Nem a 2066 személyazonossági érvényességi az nagyon jó!

Nekem amikor lejárnak én le sem adom megtartom őket .. :D

a 4000.- forintot így is úgy is ki kell fizetnek szóval.. :(


Mind1 mostmár értem ezt a rendeletet hozták ez van... Ha 101-ről viszek orvosit akkor az egész nagy kategóriákat kiveszik csak A,B kategória maradna ... az meg úgy nem buli ! :)

2018. febr. 5. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!