Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik autósiskolát/oktatót...

Melyik autósiskolát/oktatót ajánlanátok gyakorlati oktatás céljából Debrecenben (B kat. , Sok kérdés)?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a helyzet az, hogy nemrég költöztünk ide Debrecenbe, nem ismerek senkit, nem hallok tipikus pletykákat az iskola és az oktatók felől. Nem tudom, hogy itthon, hogy megy ez, de kötelező mindenképpen az elmélet tanulását autóiskola által tenni, vagyis befizetni magam tantermi, vagy e-learning oktatásra, aztán vizsga? Itthon már egy ideje elkezdtem készülni könyvekből, és tesztprogramokból, és a vezetést is gyakorlom (persze nem egyedül).

Az iskolákat már nézegettem, talán a legszimpatikusabb a Koroknai volt (e-learning, meg az a roadcam nem hangzik rosszul), de biztos itt is akadnak türelmetlen oktatók. A másik, elég sokszor látok különböző autósiskoláktól a trafik előtt dekkolni (min 10 percet) tanulókat, és nem azért mert az oktató magyarázna, hanem mert bagózik/telózik. Ha már pl. 1 órát kifizetek, az legyen is 1 óra, de szerintem ez jogos követelés. Meg az is érdekelne, hogy egy nap, mennyi a max óraszám amit lehet venni? Láttam, hogy páran írták már, hogy 45-60 percből áll egy gyakorlati oktatás, de ezt kevésnek tartom kicsit, főleg az itteni profin összehangolt jelzőlámpákkal. Meg a másik, rajtam meg az oktatón kívűl lenne más diák a kocsiban? Szekszárdon szokás, hogy óra közben felvesznek egy másik tanulót, vagy már a kezdetektől ott van, és úgy váltják egymást, számomra ez kicsit fusztrálónak tűnik.

Az oktató az értem jönne, vagy egy megbeszélt pontban találkozó lenne, vagy az iskola székhelyére kell menni?


Elsősegély. Nincsen jó tapasztalatom róla, se a vizsgázásról, ezért ettől félek a legjobban, részletezném, de nem teszem. Mennyire gyakori a buktatás itt?


Bocsi a sok kérdésért, de szeretnék jól választani, mert nem kis pénz meg idő forog kockán. Előre is köszi a válaszokat! :)



2018. febr. 7. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Oktatókról nem tudok nyilatkozni, biztos vannak jók, kevésbé jók -érdeklődj a környezetedben élő emberektől, tudnak-e ajánlani konkrét személyt..

Tanfolyamot kötelező elvégezni, KRESZ vizsra csak regisztrált tanuló mehet.

Egy óra 45-50 perc gyakorlás jó esetben, 10-15 perc v szünet a tanulónak is hasznos két óra vezetésnél, de vannak oktatók, akik sajnos ok nélkül is várakoztatnak tanulót, erröl is kérdezd a környezetedben élőket.

Oktatótól függ, hogy mikor, és kinek engedélyezi, hogy utas legyen a tanuló autóban, de ha az annyira fusztrál, hogy azért nem menne a vezetés, akkor a forgalmi vizsgán mi lesz? Nem jó az, ha a vizsgabiztos az első utasod.

Debrecenben egyébként nem dívik a kenöpénzzel vizsgázás, hacsak az utóbbi időben nem tört be oda is.

Viszont a közlekedés nehezítve van minden lehetséges módon, buszsávok, villámos, tömeg, zsúfolt utak - de örülj, hogy mindezeket oktató felügye

lete mellett tapaszalhatod meg.


A közúti elsösegély vizsga nem a vezetés tanuláshoz szükséges, hanem a jogositvány kiadásának feltétele, a Magyar Vörös Kereszt hatáskörébe tartozik. Nem egy szigorú vizsga, de megbukhat, aki teljesen fogalmatlan. A szervezett tanfolyamokon ott lévők, ott figyelő emberkék általában nem buknak meg

2018. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A Vida autósiskolát nem ajánlom.
2018. febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2#

Miért nem?

Csak kíváncsi vagyok, az iskolával volt gondod, vagy egy oktatóval?

2018. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Tapasztalatból beszélek!


Debreceni autósiskolánál kezdtem tanulni, de a keserves bánásmód, illetve a haladás miatt áttértem vidéki autósiskolába. Egyszerűen nem haldtunk semmit.


Jómagam is vidéki vagyok egyébként, nem is értem, miért mentem messzebbre.


Ha lehetséges, akkor szerintem inkább vidékről válassz, konkrétabban Berettyóújfalura gondolok! Sokkal türelmesebbek az oktatók. De persze mindenki maga dönt! Na, meg persze az éremnek is mindig két oldala van.


Kedves kérdező, fiú, vagy lány vagy?

Lehet, furán hangzik majd, de ha fiú vagy, akkor javaslom, hogy női oktatót válassz. Sokkal különb bánásmódban fogsz részesülni, nem kell majd a folytonos ordítást hallgatnod.

Egy férfi oktató sokkal bunkóbban viselkedik! Nekem elvette a kedvem a vezetéstől teljesen.

Berettyóújfalui iskolában is tudsz E-learningen tanulni, így pedig az átjárádsal sincs gond. Ha gondolod, privát üzenetben mesélek még erről bővebben! Ezek csak az én érveim, persze Debrecenben is találsz normális autósiskolát. Kinek mi! :)

Elsősegély:

Az elsősegély-vizsgámat is Berettyóújfaluban tettem le, egyszeri oktatás után vizsgáztunk. A csoportunkból senki sem bukott meg! Erről a témáról sajnos debreceni tapasztalatok nincsnek, csak hallás alapján tudok beszélni róla.


Sok sikert a tanuláshoz!


U.i.: esetleges gépelési hibákért elnézést kérek, telefonról írtam!

2018. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én a Vida Autósiskolához mentem át egy korábbi intézménytől. Az elméletről így nem tudok véleményt mondani, de az autós vezetéssel teljesen meg voltam elégedve. Az oktatóm türelmes volt és jókedvű. Sosem beszélt velem csúnyán és nem ordibált (amit az előző helyről nem mondhatok el).


Rugalmasan alkalmazkodott az időmhöz, pedig csak délután 17:00 óra után értem rá a munkám miatt.


37 órából skerült is a vizsgám.


Szóval csak ajánlani tudom a Vida Autósiskolát. Ha újrakezdhetném biztos, hogy itt csinálnám a teljes tanfolyamot.

2023. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!