Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek a mávnál...

Hogyan lehetek a mávnál mozdonyvezető, mi kell hozzá? protekcionkívül. Mert az nincs. mik a elvárások, követelmények

Figyelt kérdés
az az álmom,hogy mozdonyvezető lehessek, de nem flirt-es hanem mondjuk szili vagy mozdony, mert a motorvonatoat nem szeretem anyira.

2018. febr. 13. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
A mozdonyvezetők számára is van szamárlétra, sok éves szakmai múlt, sok vizsga után érnek el arra a szintre, hogy nagy teljesítményű villanymozdonyon, I.C. vonaton dolgozhassanak.
2018. febr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Első lépcső az érettségi, és a betöltött 20 éves életkor ( Bár ez lehetnem pontos, én utoljára így hallottam, anno nekünk még másként volt )


A következő meg hogy nézed az állásajánlatokat akár MÁV oldalán, és ha felbukkan mozdonyvezetői állás jelentkezel.


Ha beválasztanak kezdődik úgy, hogy jön egy elbeszélgetés, ezt egy szimpla beszélgetésképp kell elképzelni, megkérdezik miért szeretnéd, tudod-e mivel jár stb.


Ha ez megvan, akkor jön egy eléggé szigorú orvosi alkalmassági, itt is ki szoktak már hullani emberek. A látásra kegyetlenül rámennek, de reflexeket, egyensúlyt is vizsgálnak, sőt még pszichológiai tesztek is vannak.


Ezután jön magam a képzés ami papírforma szerint 18 hónap, ez megy az alap elméleti oktatásokból, illetve pár adott típusra a típusismeret elmélete, aztán idővel a gyakorlat, ami először körülbelül úgy kezdődik, hogy műhelyben dolgozol, ott ismerkedsz a gépekkel, technikával stb, aztán felkerülhetsz utazni gépekre, de itt még szigorúan csak utazol, nem csinálsz semmit, idővel meg jön a felügyelet alatti vezetés, a vonalismeretekkel együtt.


Ha ez mind sikeresen megvan, akkor igazából már nincs is annyira az a régi ranglétra, hogy eleinte tolatószolgálat és tehervonatozás, hanem ahol épp emberhiány van beállsz rendesen fordába. Bár alapból úgy szokták hirdetni a felvételt is, hogy xy helyre keresnek, tehát az ottani főnökséghez kerülnél, igaz onnan meg lehet próbálni átkérni magad, de ez megint olyan, hogy vagy-vagy.


Amúgy ami legjobban kell az a kitartás, mert tényleg sokat kell tanulni, utasításokat stb, és nem úgy mint iskolában, hogy oké 2-es, átmentél, itt pár hiba elég hozzá, hogy meszeljenek.


Ja azt kifelejtettem, erkölcsi bizonyítvány is kell, büntetett előélet már kizáró ok azonnal.


Szóval nem lehetetlen a dolog, de azért nem is sétagalopp, és még a protekció sem annyira feltétel mint régen, ez is rengeteget változott, főként a munkaerőhiány miatt.


Hozzá kell tenni, hogy ha motorvonat vezetőnek mész el, ugrólécnek az sem rossz, mert már az is elég nagy előny ha amúgy is vasútnál dolgozol, na jó, azért terjed az is, hogy kalauznak nem érdemes így gondolkodni, mert abból is hiány van, szóval őket ritkábban " engedik át ".

2018. febr. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Ismerősöm mozdonyvezető huszonx éve, azt mondja ha bemész a MÁV HR-re nagy valószínűséggel fevesznek mozdonyvezetőnek ha megfelesz a kritériumoknak amiket előttem leírtak. Mozdonyvezetőből is hiány van.
2018. febr. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom honnan származik ez a legenda, hogy mozdonyvezetőnek csak csoda folytán lehet bekerülni. Pont hogy hiány van, nehogy azt hidd, hogy olyan sok mozdonyvezető van...
2018. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 10 deka farhát ***** válasza:
100%

Ha nem ragaszkodsz a MÁV-hoz, még könnyebben bekerülsz. A magánvasutak néha még a Facebookon is szokták hirdetni a tanfolyamaikat.


A magánvasutaknál aztán van típusválaszték: a Kárpát Vasútnál van Szergej, Bobó, Nohab pl. :)


A Floydnál vannak 40-45 éves angol dízel- és villanymozdonyok is.


40-50 éves román és csehszlovák mozdonyok meg szinte majdnem az összes magánvasútnál előfordulnak. A komfort és a vezetési élmény meg nagyjából hozza a magyar kortársainak színvonalát.

2018. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nézni fogom az interneten a máv honlapját és a magánvasutakét is, ha az orvosin nem lesz kizáró ok akkor az lehetek szerintem.

Ui.: azért kérdeztem mert amiket hallottam hogy csak főnökségi protekcióval lehet bejutni kicsit elbizonytalanitott.

2018. febr. 14. 17:17
 7/8 A kérdező kommentje:

A látasra? Az boz9ny baj lehet?! Tavaj decemberben lettem szemüveges, azzal még felvesznek, vagy van valami hatá amin blül még oké?

Nekem most -0.75 ös -0.50 es cilinderrel

Van szemüvegem. Ez még oké?

2018. febr. 17. 00:06
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Van szemüveges mozdonyvezető, de amennyire tudom ez is bizonyos határok között van, mármint megvan, hogy milyen szemüveg ami még megengedett kategória, viszont erről nem sokat tudok, mert én személy szerint nem vagyok az.
2018. febr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!