Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lakott területen milyen...

Lakott területen milyen sebesség esetén bírságolnak a rendőrök?

Figyelt kérdés
Van jogosítványom de nem Magyarországon lakom. Nálunk 50-es a maximális sebesség településen ahogy Magyarországon de csak akkor bírságolnak ha több mint 10-zel túllépem, vagyis 61 km/h sebesség esetén. Magyarországon mindig betartom az 50-et de nagyon ritkán túllépem azt.

2018. febr. 18. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Magyarban a 50-nél ha 65km/h val mész. 90-nél 105-el. De keress rá a neten ,van rá táblázat is !
2018. febr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1-es v ok. itt a link : [link]
2018. febr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csekket csak 65 felett küldenek, de ha megállítanak, akkor helyszíni bírságot ezalatt is kaphatsz.
2018. febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. febr. 18. 21:03
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Így van, helyszínen akár 55km/h esetén is büntethetnek, de esetet még nem láttam rá.
2018. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Rosszul gondolod ! A technikának is van tűrés határa azért van a +15 eltérés . Ezért nem volt még rá példa,de ha volt is nem szabad kifizetni .
2018. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Én már többször láttam olyat, hogy a kamerás kocsi után 100 méterrel is álltak rendőrök és félreállították a gyorshajtókat. Motorosrendőrök is voltak.


A tűréshatár csak +/- 3 km/h.

2018. febr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok ismerős 70kmre kapott csekket, 50es helyen Budapesten. Én egyszer mentem kb.45el 30as táblánál és nem jött semmi szerencsére.
2018. febr. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csekket csak akkor küldenek, ha legalább 68-at mértek. (Mert 3 a hibahatár. Rendőr személyes közlése szerint ennyire állítják az automata traffipaxokat.)

De helyszíni bírság már elvileg 51-től is lehet, más kérdés, hogy a hibahatár miatt ennyiért még nem büntetnek, mert meg lehetne támadni. Az említett rendőr azt mondta, hogy ő 55-től szokott büntetni, és 3-20 E közötti bírságot szokott kiszabni, a sebességtől meg a sofőr hozzáállásától függően. (Ez már vagy 6 éve volt, nem tudom, az összegek helytállóak-e még.)

Az ilyen 65 (gyakorlatilag: 68) alatti sebességekre nem vonatkozik az objektív felelősség. Tehát csak akkor lehet kiszabni, ha vagy a helyszínen megállítják az autót, és kiderítik a sofőr kilétét, vagy pedig ha a kiküldött levél alapján az üzemben tartó nyilatkozik, hogy ki vezette az autót. Ez utóbbi esetben viszont az üzemben tartók azt szokták mondani, hogy családtagjuk vezetett, akikre nem kötelező terhelő vallomást tenni, és ennyiben marad a dolog, nem tudják kire kiszabni a büntetést. Ez miatt gyakorlatilag soha nem is küldenek ki szabálysértési bírságot. (A jelentős túllépés az közigazgatási bírság.)

2018. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, és nem az van szabályozva, hogy az autód km-órája mennyit mutathat, hanem hogy milyen sebességgel mehetsz.

Az órák általában a valós sebességnél többet szoktak mutatni.

2018. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!