Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sima B kategóriás jogsihoz...

Sima B kategóriás jogsihoz van T kategóriám, ezzel kacsolatba kérdeznék. Többi lent?

Figyelt kérdés

Üdv, sima B kategóriás jogsiról lenne szó, megkapom mellé, ugye az AM (kismotor), K(kertitraktor) és a T kategóriát. Ez, hogy van? Mert ugye B kategóriával csak lassújárművet trhát piros rendszámosat lehet vezetni, de mivel itt T szerepel, akkor az azt jelenti, hogy mezőgazdasági vontatóra is feljogosít, kettő póttal? Nem igazán értem mert T kategóriát külön kell le tenni, ezekszerint nem? Vagy csak korlátozva van a 185 el?

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. márc. 8. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Amit a B mellé kapsz az egy korlátozott T kategória, ott lesz a jogsidban is a kód mellette. Vezethetsz vele piros és fekete rendszámos traktort is, de csak egy darab könnyű pótkocsi lehet utána.
2018. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így sejtettem, de nem voltam benne biztos.
2018. márc. 9. 05:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosabban.

Amit a B mellé kapsz az egy korlátozott T kategória, ott lesz a jogsidban is a kód mellette. Vezethetsz vele piros és fekete rendszámos traktort is, de csak egy darab könnyű pótkocsi (Max. 750kg össztömeg) lehet utána. Ami lényegében csak egy kis utánfutó a nagy traktor után.

Két nehéz pótkocsit csak korlátozás nélküli kóddal ellátott T kategóriával lehet húzni és azt is csak úgy, hogy a traktornak és a két pótkocsinak is fekete rendszáma van.

2018. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkkr sima b jogsival is vezethetek fekete rendszámost egy póttal,vagyis kisebb kocsival?
2018. máj. 9. 06:57
 5/5 Majatom ***** válasza:

Lehet, hogy már nem aktuális, de azért leírom, hátha másoknak is hasznos lesz.

Sima B kategóriához megadják a T kategóriát 185-ös és 186-os korlátozással.


185. „T” kategóriába tartozó mezőgazdasági vontató könnyű pótkocsival

186. „K” kategóriában meghatározott járműveken kívül lassú járművet és pótkocsiját is vezetheti


Tehát a korlátozás azt jelenti, hogy mezőgazdasági vontatóval (fekete rendszámos traktor) csak könnyű (750 Kg alatti) pótkocsi húzható, lassú járművel (piros rendszámos traktor) pedig olyan pótkocsi, amit a lassú jármű a forgalmi (igazoló lap) bejegyzése alapján húzhat.


Forrás: 326/2011 (XII. 28.) Korm. rendelet 1. és 8. melléklet

2018. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!