Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem használják a tanpály...

Miért nem használják a tanpályát az oktatók?

Figyelt kérdés

Székesfehérváron a párom elkezdett jogsit szerezni és a kresz elmélet után rögtön normál közútra vitték, pedig még akkor vezetett elősször életében autót.


anno nekem még tanpályás vezetéssel kezdődött, és amikor már ment a pl.: lejtőn indulás, Y, stb, csak az után mentünk ki a fogralomba.


Miért viszi ki az oktató már 0. alkalommal a forgalomba az újakat manapság?



2018. márc. 11. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Azért, mert az autó kezelését minden hülye meg tudja tanulni pillanatok alatt. A nehézség a forgalomban van.
2018. márc. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert nincs rutin vizsga, a manőverezési feladatokat (parkolások, U-Y megfordulás) is a forgalmi vizsgán kell végrehajtani.

Mivel a rutinvizsgára nem kell külön készülni, az oktatók többsége ki is hagyja a rutinpályán gyakorlást, ami sokszor még a tanulókat is meglepi, hogy közúton kezdenek gyakorolni úgy, hogy van, aki előtte még soha nem vezetett autót.

Meg fogja tanulni, és így már az első órán is a forgalomban közlekedést is tanulja, amit akkor még nem is érzékel, sőt inkább szeretne rutinpályán gyakorolni, ahol egyedül van... csakhogy hiába tölt ott 10-15 órát, ha utána mennek ki a forgalomba, az akkor is majdnem olyan nehéznek tünik, mint amilyennek most gondolja.

A közúton gyakorlás is fel van építve az oktatóknál, igazából nekik nehezebb így az oktatás, mert folyamatosan kell figyelni, nem műanyag bólyák vannak körülöttük.

A tanulónak is tagadhatatlanul nehezebb, bogy kényszerítve van arra, hogy figyeljen, de ez a vezetés lényege.

2018. márc. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Oktatóm engem is elsőre vitt gyér forgalomba.
2018. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amig a diák valamennyire nem szokja meg az autót, kormányzás, fékezés stb.. felesleges parkolásokat, meg tolatást gyakorolni.

Az egyszerre forgalomban vezetésnél a GYÉR forgalmon van a hangsúly!

2018. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Mert néhány éve valami agyhalott kivette a rutinpályát és már nem kötelező.

Sok helyen erre reagálva az önkormányzat be is kebelezte a tanpályákat saját használatra és nem engedi be az oktatókat.


Nyugi, épeszű oktató látja hogy ki mire képes és ennek megfelelően viszi ki a forgalomba. Tudja hogy melyik utakon vannak kevesen vagy ki az akivel jobb ha eleinte valamelyik gyártelep üres parkolójában körözgetnek.

2018. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kivitt először fogalomba, ment is egész jól a dolog, viszont a kormányzás valamiért nehezen ment, nem éreztem az autót, vagy nem tudom.. Így második alkalommal vitt ki a tanpályára az oktatóm, de ott egy fél óra körözgetés elég is volt ahhoz, hogy megtanuljam, hogyan kell átfogni a kormányt, meg ilyenek.
2018. márc. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!