Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Be kell -e fizetnem a birságot?

Apababa kérdése:

Be kell -e fizetnem a birságot?

Figyelt kérdés
Feleségem budapesten két kerületet elválasztó utcában parkolt. Mobillal vett parkoló időt de véletlenül a túloldali parkoló órára irt számra küldte az sms-t. Mikulás csomagból jött rá a tévedésére. Én olvastam egy 2016-os cikkben ,hogy a kuria az ilyen eseteket nem tekinti kifizetettlen parkolásnak és bizonyitás után törölni kell a büntetést. Felhivtam az ügyfélszolgálatot de persze ők erröl nem hallottak. Azóta megint változott a gyakorlat vagy csak minket néznek madárnak?

2018. márc. 21. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
E-mailt kell írni az illetékes szolgáltatónak, levezetve, hogy mi történt, minden létező adattal (rendszám, időpont stb stb) és szimplán elengedik a büntetést. Legalábbis én így jártam, amikor elütöttem egy karaktert a rendszámban és nem vettem észre.
2018. márc. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az derült ki hogy valóban van ilyen jogszabály de van egy ügyes kitétel ami semlegesiti. Törölhető a birság ha egyforma a két zóna tarifája. Na ennek ismeretében az önkormányzatok még véletlenül sem határoznak meg egyforma tarifát. Nesze semmi fogd meg jól.
2018. márc. 24. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!