Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek ha lassításnál...

Megbüntethetnek ha lassításnál nem használom a féket?

Figyelt kérdés
Ma délután kb 2 kilómétert követett egy rendőrautó a városban, majd bekapcsolta mögöttem a fényjelzést, és megállított. Azt mondja, hogy régóta figyel, és nagyon ritkán használom a féket. Kereszteződésekben, ķörforgalom, és gyalogátjáró előtt ahol nem kötelező a megállás azt látta, hogy intenzíven lassulok, de közben nem világít a féklámpám. Először azt hitte, hogy nem müködik, és azért akart megállítani, de végül látta , hogy müködik amikor bejelzett mögöttem, és megálltam. Azt mondja, hogy lassitásnál is használjam a féket a motorfék mellett, hogy a mögöttem közlekedők idejében észleljék a lassítást. Végül csak figyelmezetett, és nem kaptam semmilyen büntetést, de szerinte ezért járna, csak jófej volt. Próbáltam utánanézni, hogy milyen jogszabály vonatkozik az ilyen esetekre, de nem találam semmit.

2018. ápr. 21. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Baromság. Azt hitte, hogy most megvághat pár ezer Forintra, csak mikor már levilogott és fékeztél, rájött hogy ezt bebukta. Valami kamut mondani kellett, hogy ő legyen a Sheriff.
2018. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Ez hülyeség. Ha működik a féklámpa nem büntethet meg. Meg amúgy is... motorfék használata miatt... teljesen abszurd, főleg hogy a vezetésórákon is ezt tanítják az oktatók hogy motorfékkel kell lassulni amíg lehet.

Szerintem benézte aztán mondani kellett valami okosságot hogy ne nézd hülyének.

2018. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3%
Azért azt megnézném, hogyan lehet városban 2 km-t menni fékezés nélkül
2018. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%
A rendőrnek teljesen igaza van, függetlenül attól, hogy van-e jogalapja a bírságolásnak.
2018. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
30000es kisváros, nem Budapest állandó torlódasokkal. Nem nehez 2 kilómétert megtenni a fék haaználata nélkül. Azonkívúl helybeli vagyok, ismerem az összes kereszteződést, hogy hol milyen kilátási és biztosítási viszonyok vannak.
2018. ápr. 21. 22:13
 6/12 anonim ***** válasza:
6%
…és?
2018. ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

Gondolom azért nem egészen úgy van a történet ahogy leírod. Azt tudom elképzelni hogy lendületből ("motorfékkel") bemész egy kereszteződésbe / kanyarba, leesik hogy nem tudod bevenni és satuzol egyet ...

Az meg rohadt veszélyes mert beléd mehetnek hátulról, úgyhogy ha motorfékkel lassulsz, nem árt ha picit rajta van a lábad a féken, hadd lássa a mögötted jövő a lassulási szándékod

2018. ápr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, emiatt megbüntetni nem lehet, nincs jogszabályi kotekezettseged arra, hogy motorfék helyett az üzemi fékkel lassíts.


Nyilván kisebb lassításra jó is a motorfék, de a rendőrnek abban igaza van, hogy nagyon fontos információ a mögötted haladó számára a féklámpa felvillanása, főleg a mai fél szemmel folyamatosan csetelős világban. És ha az a mögötted haladó éppenséggel egy rakott sóderes Kamaz, akkor bizonyára a te jól felfogott érdeked is a féklámpa felvillantása.

2018. ápr. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valóban nem ütközik jogszabályba. Mint tapasztaltad, nem is büntetett meg.

Én is sokat használom a motor-fékhatást; de ha jön mögöttem valaki, akkor annyira meg szoktam érinteni a fékpedált, hogy még ne fogjon a fék, de a lámpa világítson. Jobb a békesség. Egyébként sem árt olyankor a fék-készenlét, hátha valódi fékezés kell; és rá is ér a jobb lábam, úgysem kell nyomni a gázt.


Vagy egy hónapja, este, elég hosszan követtem egy francia államjelzésű Citroent. Ha csak kicsit lassult, akkor lomhán villogtak a hosszú, nagyméretű féklámpái, erősebb lassításnál sűrűbb volt a villogás, erőteljesebb lassításkor vált folyamatossá.

Ilyet még nem láttam, de nagyon hasznos volt.


Nem tudom, hogy szabályos-e valahol?

Lehet olyasmi, mint hogy Magyarországon jó néhány évtizeddel ezelőtt üldözték a hátsó szélvédős pót féklámpákat (nekem is ki kellett szerelnem a Zsiguliból, és velem még rendes is volt a rendőr, mert nem büntetett meg, és nem is küldött műszaki vizsgára) ma meg már általános.

2018. ápr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azért azt megnézném, hogyan lehet városban 2 km-t menni fékezés nélkül"


miért ne lehetne már? én megyek neked 16 km-t is ha akarod a munkahelyemig csak motorfekkel. es megyek at par falun, ahol korlatozas van, es varosbol indulok en is. nem egy elkepzelhetetlen vallalkozas. es nem mellesleg nekem is azt tanitottak, hogy tobb motorfek, kevesebb rendes fek. de nyilvan nem 100-nal fogod 2-esbe tenni, hogy lassits.

2018. ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!