Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mindegy melyik taxitársaságot...

Mindegy melyik taxitársaságot hívom? A Taxi 4 társaságtól rendeltem telefonon taxit Bp-en. A Tele 5 Taxi-tól érkezett autó. A nyugtán is a tele 5 taxi neve szerepelt. Ez természetes? Nem mindig a saját társaságuktól küldenek autót a diszpécserek?

Figyelt kérdés

2018. máj. 10. 21:00
 1/3 Hovarju ***** válasza:

Vannak taxis társaságok, akik szívesen dolgoznak együtt. A lehető legközelebbi autót küldik, hogy minél kevesebbet kelljen várnod.


Én általában City taxit szoktam hívni, de valami más társaság autója jött. Azt mondta a sofőr ő volt közelebb. Azt is tőle tudom, hogy rendszeresen átvállalják egymás fuvarját, hogy ne üresen kelljen átszelni a várost.

2018. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Megnyugtattál.

Azt hittem, hogy egy hiéna elcsípte az adást, és megelőzte a kiküldött taxit, mert 750 ft-tal drágább is volt a végösszeg. Pedig bőven meghaladta a negyed órát mindkét eset, nem azért. 2 perc különbség volt a 2 alkalom között. A 2. volt a rövidebb.

Nem vagyok járatos taxizásban. Az tűnt még fel, h a 2. taxiban (aki másik társaságtól jött) nem volt a szélvédőn a taxióra. Nem tudtam, mennyinél tartok. Az elsőnél láttam, hogy 450 Ft alapdíjról indítja, és mikor állítja le. Egyik nap odafelé kellett mennem, másik nap visszafelé. Nincs több taxis tapasztalatom. És nem találtam sehol választ.

2018. máj. 11. 12:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem aki 750 Forint különbségen képes aggódni az ne taxizzon. Sétálj, vagy bringázz! Még a telefonhívás ára is megmarad.
2018. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!