Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A szomszédunk már a negyedik...

A szomszédunk már a negyedik autót veszi és elfoglalja az összes helyet, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Végülis anyáméknak van autója nem nekem, szóval csak elméleti kérdés.


Ikerházakról van szó, 4-4 egymással szemben. Viszont csak 6 parkoló van kialakítva a házak elé, de csak 4 háztartásnak van autója.

A szomszédnak szerintem ez a hobbija, hogy ilyen filléres tragacsokat vesz, már a negyediket, és mindegyikkel az utcán parkol. Mindet másra használja. Egyikkel munkába jár heti egyszer, (amúgy meg csak a helyet foglalja a hét többi napján), a másik az asszony bevásárló autója, a harmadik az családi, a negyedik meg a gengszter gyereküké, aki egyébként néha úgy parkol, hogy más lökhárítóját megnyomja olyan közel van, vagy egyszerűen keresztbe áll, így elfoglalva 2 helyet. A mi háztartásunkban 2 autó van. Egy olcsóbb, meg egy drágább felsőkategóriás. Az olcsóbbal jóval előrébb parkolunk egy utcával, de a drágábbal értelemszerűen a ház elé parkolunk.

Viszont egyszer a szomszéd elfoglalta a helyünket, holott az ő (egyik) helye üres volt. Szóval az éjszakára leálltunk oda. Reggelre egy méteres karc volt rajta, olyan mélyen hogy a polír nem segít. De az ő 206-osa meg most is itt áll a házunk előtt, aminek szinte amúgy is mindegy ha bosszúból visszakarcolsz.


Személy szerint szemétségnek tartom másnak a többmilliós autóját megkarcolni azért, mert a 18 éves opel corsa-ja vagy a fordjával nem tud leparkolni pont a háza elé, mert már beterített minden szabad helyet a többi autójával.


Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Abban az esetben, hogy a szomszédod egy drogos aki egyébként minden legális dologban benne van, és nem akarsz vele összekapni :D

Meg már amúgy is lett szólva, de semmi.



2018. máj. 19. 13:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
90%
Egy-két barát és egy szöges deszka. Ez a fajta állat másból nem ért.
2018. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Beviz Elek ***** válasza:
79%

Nem sokat tudsz tenni. Szabályt nem sért, meg kell dumálninhogy legyetek egymásra tekintettel és kész.


Én pl ezért nézem meg hogy hova költözök, legyen saját kapubeállóm stb és megoldódik minden autós probléma

2018. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, mi ezért vettünk önálló családi házat.

3 autónk van (egyik veterán), mind kerten belül, tehát biztonságban.


Tenni nem sok mindent tehettek, hisz ha rendőrt hívsz a karc miatt, másnapra lehet, mind a 4 gumid ki van vágva...


Bérelj a közelben egy garázst, ahol a drágább kocsit tudod tartani.

2018. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Este lekapnám mind a 4 kereket a kocsijáról, aztán leshetne a tahó :D
2018. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne bocsátkozz vitába, légy inkább kedves, barátságos, megértő szomszéd.


Legyen minden úgy jó, ahogy van. Szüleid se vitázzanak, inkább előre kell köszönni.


Amíg mindenki az igazak álmát alussza éjjel(ti is), addig bizony sok minden történhet.

2018. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én sem tudok jobbat. a közös parkolónak ez az átka...én társasházban lakok, van 6 lakás, mindegyikhez tartozik egy parkolórész, és nálunk is volt már, hogy a szomszédéknak 2 autójuk volt, de velük meg lehetett beszélni, meg idő közben el is költöztek. mellettük viszont van egy személy, aki tulajdonképpen nem is a házhoz tartozik, egy üzlethelysége van a házba építve, tehát nem mint lakás, nincs parkolóhelye, ennek ellenére a furgonjában átlóban áll be, elfoglalva 1,5-2 autónyi helyet, mert hogy ő merőlegesen nem tud beállni, meg amúgy is balesetveszélyes...és az a szokása, hogyha 1 méternél közelebb állok a "helyéhez", nyitogatja felfelé az ablaktörlőt...ezt azzal is megcsinálja, aki csak vendég itt a házban valakinél...volt, hogy már valaki majdnem összeverte emiatt, de nem tanul belőle...szóval ezekkel nem lehet mit kezdeni, próbálni kell kerülni a vitát vagy az a legjobb, ha elköltözik az ember, ha teheti.
2018. máj. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jó fejek vagytok, mentek a pacsik :D


Igazából én nem vagyok egy nyugodt féle, szóval ha nem anyámék kocsija lenne hanem az enyém, lehet már mind a 4 kocsijuk tűzben állna, vagy lyukasak lennének a kerekeik.

Gondoltam lehet tenni valamit, de akkor csak a nyelés jöhet szóba.


A költözés egyébként már tervben van, bár nem konkrétan ez az oka. Sok kicsi oka van. Például a közvetlen szomszédunkban egy nyugdíjas lakik, aki születésnapkor ránk hívta a rendőrséget délután, mert bluetooth-os hangszórón ment a zene :D Ez milyen már :/

2018. máj. 19. 18:23
 8/14 A kérdező kommentje:

Egyébként van kocsi feljárónk rögtön a ház előtt, de nem tudunk beparkolni, mert az egyik parkoló pont vele szembe van a bejáratnál. Ha meg pont nincs ott senki és felférünk, akkor meg kérdéses hogy nem-e áll be valaki arra a helyre, mert akkor meg kijönni nem tudunk... Teljesen takarásban van.

Igazából nincs is értelme ennek a felhajtónak emiatt, csak akkor használjuk amikor elmegyünk nyaralni.

2018. máj. 19. 18:27
 9/14 Alex Fly ***** válasza:
Ezért jó a vonóhorog...
2018. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Azt probaltad már, hogy kulturáltan áthívod a szomszédot és megbeszélitek, mi legyen a parkolási rend? Tudod, a kommunikáció csodákra képes. Ami neked nyilvánvaló tahóság, az neki lehet teljesen normális viselkedés, az arra adott reakció viszont nyílt támadásként is átjön ez, pedig te csak finom célzásnak szántad.
2018. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!