Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motorosok! Túrára indulok,...

Motorosok! Túrára indulok, hogyan rögzítsek térképet a motorra?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben: Tanktáskám nincs, és eddig tökéletesen megvoltam nélküle. Most egyedül a térképtartó funkciójára lenne szükségem, de egyszerűen nem ér meg ez nekem 10+ ezer forintot. Soha nem használnám, csak most a térképhez, szóval nem szeretnék venni egyet.


Van valakinek valami ötlete, hogyan tudnék térképet magam előtt tartani motoron? Házi barkács, más célt szolgáló eszköz kreatív felhasználása, minden érdekel, csak ne kerüljön sokba az, hogy egy darab lapot nézhessek.


2018. máj. 22. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ragasztószalaggal oda ragasztani a tankra? Ha alacsonyan van tegyél alá egy pici dobozt esetleg.. ennyi jut az eszembe
2018. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vízhatlan telefontartó + telefon.


És akkor nem kell térkép.

2018. máj. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mégis mekkora túrára mész? :D


Csak mert hosszú túrához nagy térkép kell, nagy méretaránnyal, azt pedig hajtogatni kell, kivenni a tokból, lapozni, visszatenni stb szóval így is úgy is meg kell állnod.


Rövid túrát meg simán be lehet magolni...

100-150km-nek nem szabadna gondot jelentenie :)

2018. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2500 km, szóval ezt már nem tudom bemagolni annyira :D

GPS-t nem szeretnék használni. Ilyen távon a telefon nem bírná, tölteni kéne, vízhatlan tökban töltött telefon, amin GPS megy pedig kb 1 óra alatt túlhevül. Szóval térkép lenne a legjobb.


A tankra ragasztás egyrészt azért nem jó, mert egy könnycsepptől egyből elázik, másrészt nem tudnék tankolni.


Megállni tudom, hogy meg fog kelleni, de nem mindegy, milyen sűrűn. A 2500 km nem egyhuzam, egynapi adagot be tudok úgy hajtogatni, hogy lássam végig, szóval ez nem probléma. Csak a kérdés, hogy mibe tudnám berakni, ami ott tartja a motoron, valamilyen szinten védi a térképet az esőtől (szakadó vihartól nem kell), plusz látszik is benne a térkép.

2018. máj. 22. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyalogtúránál azt mondom van értelme a hagyományos térképnek de egy motoron szerintem csak az okostelefon a nyerő....


Térképen amíg megtalálod hol vagy stb, menet közben kicsit balesetveszélyes ha belebambul az ember!


Okosteló nem zabál sokat ha offline GPS térképet használsz, de én tuti megoldanám, hogy a motor töltse a telefont!


Régen én is papír alapú térkép híve voltam de most csak azért van okostelóm mert azon egyszerűbb a tájékozódás, de amúgy sim kártya sincs benne és másra nem is használom :D

2018. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tájolóval akarok irányszögeket mérni :D

Egy úton azért tudja az ember, hogy hol van, a táblák követését segítené a térkép, hogy látom, milyen települések vannak abba az irányba, amerre mennem kell. Kocsiban is simán elboldogulok papírtérképpel, motoron se lenne probléma. Nyilván, ha komolyabb eltévedés van, megállok, de annak már megvan a varázsa, a telefonos GPS az végszükség esetére kell. Tudnám folyamatosan tölteni a motoron, a probléma az, hogy nekem nagyon sokat zabál a GPS valamiért, tehát tölteni kell, a kettő együtt viszont nagyon hamar túlhevíti a telefont, ha be van zárva kis helyre (márpedig ha vízhatlanná teszi az ember, akkor be lesz zárva kis helyre).

2018. máj. 22. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Feltolsz egy offline térképet, a gps-t és a mobilnetet meg kikapcsolod.


Másik ötlet, hogy a térképet átlátszó irattartóba hajtogatod és úgy ragasztod oda.

2018. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tankolasokkor pedig felhajtod max viszel magadnak ragasztoszalagot ujraragasztani
2018. máj. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!