Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti hogy éltétek meg az első...

Ti hogy éltétek meg az első önálló vezetést forgalomban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt azokra, akik nem vezettek autót mielőtt lerakták a jogsi :) Nemrég vizsgáztam, pár élmény és bátorító szó jól jönne :D
2018. máj. 24. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahoz hogy valaki lerakja a jogsit,eleve 30 orat minimum le kell vezetnie. Szoval ilyen nemnagyon van 😃
2018. máj. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először fostam, pedig mindig is az autók voltak a mániáim (meg most is). Aztán elkezdtem feloldódni, minél többet vezettem, annál több önbizalmam lett. Először édesapám mindig mellettem ült, aztán egyre többet vezettem egyedül. Most februárban lett meg a C kategória és tervben van a C+E, illetve az A2 is (meg a D, de ne rohanjunk annyira előre). A lényeg, hogy sokat vezess, hogy legyen önbizalmad. Egy-két hónapig üljön az anyóson valaki, aki régóta és jól vezet, utána fokozatosan mehetsz nagyobb távolságokra egyedül is (én 1-2 hetes jogsival vállaltam be nagyobb utat, egy hét alatt kb 700 km-t mentem (ebből olyan 400-450 autópályán), Pesten keresztül (egy kb 100 ezres városban élek)). Szóval hajrá, balesetmentes közlekedést! 19/F
2018. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Hogy mi? KRESZ vizsgára gondoltál te, nem a "jogsi lerakására", nemde?


Egébként pedig nem kell parázni, ott lesz melletted az oktató, aki pontosan tisztában van vele, mit jelent kezdő sofőrnek lenni! Mindent el fog magyarázni, csak figyelj oda!

2018. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Katasztrófa volt,pedig kis városban vezettem. Én életembe először a tanulóautóba ültem kormány mögött. Miután meglett a jogsim,nagyon hamar egyedül vezettem,talán 5. alkalommal már egyedül mentem valamerre.

Igazából nem történt semmi,csak nagyon féltem a többi autós véleményétől,meg attól,hogy ledudálnak. Minden alkalommal,amikor teljesen 0-ról,egyesből kellett indulom,akkor lefulladtam. Sírás kerülgetett,hogy ilyen szerencsétlen vagyok.


Első önálló nagyvárosi vezetésem nem volt annyira rossz,csak nagyon zavart,hogy mindenhol minimum 2 sáv van,nagyon kellett figyelnem melyik az egyenes,melyik a lekanyarodó. Ebbe aztán jól bele is kavarodtam,az egyik sáv egybeesett a buszmegállóval,busz sehol. Én meg nem is tudom,hogy mit hittem,de nyomtam egy satuféket körülbelül 40-es tempóról,hogy basszus,most mit csináljak? :D


Vicces volt még,amikor először találkoztam többsávos körforgalommal. Anyukám nagyon fél tőlük,így tanulóvezetőként én vezettem azon a szakaszon,ahol ez a körforgalom volt. Már előre pánikolt,hogy én ezt úgysem tudom megcsinálni. Megkérdeztem tőle,hogy akkor miért nem ő küzdi le a félelmét és cserélünk helyet? Erre még magyarázott valamit,de engem már nem érdekelt,keresztül mentem mindenen. Mindenféle dudálás,kiabálás és mutogatás nélkül megcsináltam,de megmondom őszintén,ami mai napig nem tudom hogy szabályosan csináltam e. :D


Egyszer kanyarodtam volna balra,szembejövőnek megadtam az elsőbbséget. Kisváros,tele gyalogosokkal,rossz az út,kint van a 30-as tábla,így hát mindenki lassan közlekedik. Én kifogtam egy áldott jó lelket,aki úgy gondolta,hogy elenged engem,had kanyarodjak balra,mögötte hatalmas sor volt,és tudta,hogy még 3 percig ott fogok állni,mögöttem is hatalmas sorral.Én nagyon hálás is voltam,megköszöntem. Engedem fel a kuplungot. Lefullad.Engedem fel a kuplungot. Lefullad.Engedem fel a kuplungot. Lefullad. Negyedik próbálkozásra sikerült,de nagyon égett a pofám,hogy ő lemond az elsőbbségéről,elenged,én meg lefulladok,nem is egyszer,hanem 3x.

2018. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi különös nem volt, de én motorral mentem, így eleve mindig magam voltam, ráadásul saját motoron :D Oktató nélkül nagyobb a szabadság, az jólesett.


A páromnak ugyanez volt: eleinte ugyan bátortalanul ment (saját frissen vett autó, ez azért rátesz, kicsit más, mint az oktatóautó), de nagyon élvezte, hogy nincs mellette az oktató a tényleg felesleges korlátozásaival.


Végülis ugyanazt csinálod, mint oktatóval, csak a magad ura vagy, ami szerintem jó. A rutin hiányát óvatossággal pótolod. A rutin pedig gyorsan jön, ha sokat tudsz vezetni... S ezzel az élmény is, gondolom, bár nem mindenki szeret autót vezetni, illetve ez autófüggő is. Én nagyon motoros vagyok, azért sincs még jogsim autóra, mert tuti nem élvezném, a párom sem teszi, pedig most már rutinos és még parkolni is megtanult :D Az sokáig tartott.


Viszont egy nagy balesetem után újra vezetni kicsit parás volt, igaz, csak a legeslegelején. Nagy kihagyás (s eleve nem nagy rutin, ez is számít) után az ismerőseim is ilyenekről számoltak be (egy egészen más autó erre még rá tud tenni). Úgyhogy érdemes jogsi után viszonylag sokat vezetni és rutint szeretni.

2018. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Imádtam,hatalmas vágyam volt a jogosítvány és,hogy végre mehessek és áh végre egyedül az autóba és szabadság :))) az első 3 hónapba jól belevertem az autóba a kilométereket,mindennap mentem ha kellett ha nem,hosszabb rövidebb táv,puszta,város csúcsforgalom. Persze bakik voltak vannak és lesznek is :D De káresemény még soha nem volt és senkit nem csaptam el (hiába ugrott ki elém 2 autó közül az öregasszony mert a másik oldalon a busz már a buszmegállóba volt...sikerült elkerült nem elcsapnom,habár szívem szerint lábát törtem volna,hogy többet ilyet ne csináljon)
2018. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!