Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintem a taxis lehúzott...

Szerintem a taxis lehúzott 500 ftal. Mit tudok ilyenkor legközelebb tenni?

Figyelt kérdés
Sokszor jöttem már haza taxival és mindig 2500 Ft szokott lenni. Mindig a volán taxival, szóval csak az egyikkel mert annak tudom az árát. Viszont ez este mikor jöttem haza a taxival, mondtam hogy gyorsan berohanok pénzért a házba mert kivételesen sajnos csak otthon volt, kérdeztem hogy kijön e 3000 ftból vagy többet hozzak-e ki. Erre ő,ő HM, ő pont 3000 Ft. Erre rá is kérdeztem hogy 3000? Igen annyi. Úgyhogy oda adtam neki a három ezret de leginkább otthon keztem el azon gondolkozni hogy ha tudom hogy kevesebbet kéne adnom mint amit mond mit kéne mondanom? Beszélni szeretnék a főnökével? Mutass nyugtát(ha van). Bizonyítsa be hogy annyi?
2018. máj. 26. 03:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyi hogy szokás borra valót adni?
2018. máj. 26. 03:34
 2/7 anonim ***** válasza:

Utólag nem tehetsz semmit,,kifizetted, azaz elfogadtad az árat.

Máskor kérj nyugtát, számlát.

Amúgy 500ft nem a világ, bár bosszantó, ha máskor nem ennyi a viteldíj.

2018. máj. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten egységes tarifa van, emiatt nem kell ragaszkodnod a Volánhoz.


A tarifa három tételből áll össze. Alapdíj, kilométerdíj és percdíj. Az első fix. Ha ugyanazon az útvonalon ment pontosan a taxid, mint a korábbiak, akkor nagyjából ez a része is ugyanannyi.

Viszont a percdíj – forgalomtól és távolságtól függően – nagyon eltérő lehet, s rövidebb távon akár az egyharmadát is kiteheti a teljes fizetendő összegnek.

2018. máj. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Késő bánat eb gondolat.


Így jártál.

2018. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk utólag már hiába beszélsz vele, azt se tudod bizonyítani, hogy odaadtad, vagy hogy egyáltalán elvitt.
2018. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bp1985 ***** válasza:

kérdeztem hogy kijön e 3000 ftból vagy többet hozzak-e ki. Erre ő,ő HM, ő pont 3000 Ft.


Pont ott volt a bal lábadnál az óra... Te is megnézhetted volna...

2018. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vén róka lehetett, az biztos!

500 Ft nem olyan sok, ezért itt csak a jó magyaros bosszút tudom ajánlani. Ha tudod a számát/nevét, akkor hívd ki egy távoli címre. Ahol nem várja senki sem! Így ő is bukott annyit mint te....

2018. aug. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!