Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érdemes külföldről motorkerékp...

Érdemes külföldről motorkerékpárt behozni?

Figyelt kérdés

Minap olvastam egy blogot, ahol egy nem túl drága motorért, bérelt furgonnal mentek el Németországba.

Én nehezen tudom elhinni, hogy ez így megéri.


Én is motort szeretnék venni, és rendszeresen nézem a mobile.de oldalt, de nem látok akkora különbséget az árakban, hogy egy ilyen útra rászánjak 3 napot, 100 ezer forintot, plusz újabb 100 ezret a forgalomba helyezésre.

Én úgy látom, hogy itthon se járok rosszabbúl egy érvényes műszakival rendelkező, magyar rendszámos motorral.

De azt is látom, hogy sokan árulnak külföldi papíros motort viszonylag olcsón. Ők hogy tudják olyan áron beszerezni, és hazahozni, hogy még alacsony ár mellett is van hasznuk? Én miért nem találok olyan áron motort, amiért érdemes lenne kimenni németbe?


2018. máj. 26. 09:03
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja, a blog:

[link]

2018. máj. 26. 09:03
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi olaszból hoztunk egy Gilerát, és egy Apriliát..nem csalódtunk, saját fuvarban csináltuk(utánfutóval)


csak akkor érdemes, ha valami különleges példányt látsz..

2018. máj. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én is saját járművel hoznám.


És hogy találtál rá? Milyen olasz oldalakon érdemes keresgélni? Vagy menjek ki pár napra, és járjak végig egy rakás kereskedést? Vagy keressek valakit, aki rendszeresen jár ki, és menjek ki vele?


Én 900-as Honda Hornetet, ezres Yamaha Fazert, vagy 1200-es Suzuki Banditot szeretnék venni.

2018. máj. 26. 09:34
 4/10 anonim ***** válasza:

De ha itthon veszel egy kintről behozottat, többet fizetsz mintha te mennél ki érte. Sőt még a hasznot is ráteszik neked.

Úgy hogy ha azoknak megéri , akkor másnak is.

2018. máj. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ráteszik a hasznukat, de valszeg olyanok hozzák be, akiknek van már helyismeretük, és talán több járművet hoznak egyszerre. Pl. egy kisteherautóval 6-8 motort is betudnak hozni, míg én egyért autóznék 2500-3000 km-t.
2018. máj. 26. 09:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Pl. most van a használtautó.hu-n egy 2005-ös Hornet, 9 ezer km-el, 1,2 milláért, a mobile.de-n 2004-est találtam 6 ezer km-el 4650 euróért. Nyilván nem érdemes németbe menni azért, ha hasonlót kapok itt olcsóbban.
2018. máj. 26. 09:46
 7/10 dirtboy ***** válasza:

Én is kintről tervezem venni,már csak a szín miatt is mert itthon főleg fekete,zöld,esetleg kék amit látni én meg fehér és piros Z1000ret akarok majd venni jövőre.

árban nem hiszem hogy többre jönne ki mint ha ittenit vennék behozatallal együtt sem.

amúgy nem kell rászánnod annyi napot,be kell hozatni akárcsak a kocsikat a kereskedők.

megmondod melyiket szeretnéd,esetleg még b tervnek valamit a közelből aztán ők kimennek megnézik és behozzák neked.

2018. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És kik azok az "ők" ?

És ez hogy működik? Behozzák, majd utána kifizetem, vagy adjak egy idegen kezébe 3-4 ezer eurót, hogy "vedd meg nekem ezt a motort" ?

2018. máj. 26. 12:47
 9/10 dirtboy ***** válasza:
100%

Az ŐK az a cég akik külföldi motorokat is forgalmaznak magyarországon és megbízod őket motor vásárlással.

nyilván kell majd nekik pénzt adni,hogy mennyit nem tudom,de nem kis pistátnak kell szólni aki majd arra fordul a kamionnal, hanem egy rendes több éves motorkereskedésnek és a pénzátadásról szerződést írni.

Gondolom ugyan az a helyzet mint autó esetében.

2018. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Így már értem.

Köszönöm a válaszokat!

2018. máj. 26. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!